Kultúra

5 hier zadarmo do vášho Androidu

Nuda nás môže zastihnúť všade (Foto: pexels.com)

Každý z nás pozná ten nudný čas, keď cestuje, keď čaká na vyučovanie alebo sa proste len nudí. Neobchádza nás ani pri čakaní u lekára a na internáte. Preto v tomto článku prinášame zopár nových, ale aj starších jednoduchých hier do vášho Androidu, ktoré vás zabavia aspoň na krátky čas.

Neoplývam dátovými službami v telefóne, preto musím strategicky sťahovať také hry, aby ma čakanie nepriviedlo do šialenstva. Keď už ma nebaví kniha ani seriál, nahliadnem do obchodu s aplikáciami a vyberám si hru, ktorá by ma mohla baviť.

1. Geometry Dash

Na tejto hre sme fičali so spolužiakmi už na strednej škole. Úlohou je preskakovať cez rôzne nástrahy, ako napríklad ihly alebo jamy, a dostať sa čo najďalej. Háčik je v rýchle sa pohybujúcej kocke, ktorá sa hýbe neustále. Existuje viac verzií tejto hry vrátane tej spoplatnenej.

Geometry Dash preveri vaše rýchle reakcie (Foto: play.google.com)
Geometry Dash preverí rýchlosť vašich reakcií (Foto: play.google.com)

2. Dumb Ways to Die

Hra vytvorená na motívy videa spoločnosti Metro, ktoré malo upozorniť na bezpečnosť v blízkosti železníc. Veľmi chytľavá hra, pri ktorej získate postupne všetky postavičky z videa.

Jednou z úloh je zastavenie sušičky (Foto: play.google.com)

Podobne ako Geometry Dash je hra určená na precvičovanie rýchlosti reakcií. Musíte zakryť všetky strelné rany soba, zadržať všetky elektrospotrebiče alebo nestlačiť červené tlačidlo. Máte 3 životy, ktoré ak sa minú, hra končí. Aby toho však nebolo málo, tempo hry sa po niekoľkých jednotlivých úlohách zvyšuje. Dostupné je aj druhé pokračovanie hry. V čom ma trochu tvorcovia sklamali, je reklama po každej ukončenej hre (ak ste pripojený k internetu).

3. The Little Fox

Jedna z najrozkošnejších hier, aké som kedy hrala. Ovládate pohyby malej líšky, ktorá zbiera diamanty. Hra mi nenápadne pripomenula rozprávku Malý princ, keďže líška prechádza postupne po rôznych planétach. Ovládanie je spočiatku mätúce a aj chvíľu potrvá, kým prídete na systém ovládania, ale stojí to za to. Počas všetkých kôl na vás čakajú nástrahy, bonusy a checkpointy. O obnovu životov (líščích chvostov) mať strach nemusíte, obnovujú sa každých 30 sekúnd.

S líškou preskúmate rôzne planéty (Foto: play.google.com)

4. Four Plus

Žeby novodobý Tetris? Možno áno. Ak sa pri hraní neradi ponáhľate, prípadne sa dokážete príliš rýchlo nahnevať, táto uvoľňujúca hra je pre vás to pravé orechové. Na určené pole prikladáte útvary rôznych tvarov s kockami rôznych farieb. Spojenie viac ako štyroch rovnakých kociek ich odstráni. Čím viac spojíte, tým lepšie. Hra sa ukončí, keď už nemáte kam uložiť nasledujúci tvar. Len na vašej šikovnosti záleží, koľko bodov nazbierate.

Veľa farieb aj tvarov (Foto: play.google.com)

5. Best Fiends

Pospájajte ovocie, hríby alebo kvety a splňte podmienky konkrétneho kola. Pomáhať vám budú kamaráti, chrobáky. V debnách nájdite nových a pomocou získaných chumáčikov (neviem definovať stvorenia, ktoré získate za prejdené kolo :D) zvyšujte ich moc. Zbierajte diamanty a kľúče na otvorenie bonusov. O nedostatok levelov sa báť nemusíte. Je ich viac ako 900. Pomoc si pri pripojení na internet môžete vytočiť v rulete šťastia každých 10 minút. Jednoduchá hra pre tých, ktorí si nepotrebujú zvyšovať adrenalín.

Spájajte a vyhrávajte! (Foto: play.google.com)

Ktorá hra sa vám najviac zapáčila alebo čo hrávate na vašich smartfónoch vy? Ak ste sa inšpirovali práve mojimi hrami, prajem vám príjemnú zábavu a ničím nerušenú hru.

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D