Lifestyle

5 vecí, ktoré robíte namiesto písania záverečnej práce

Škola, seminárky, zápočty, skúškové, stres, panika? (Foto: pixabay.com)

Termín odovzdania bakalárok a diplomoviek sa neúprosne blíži. Ste pod stresom, ale poznáte to – stále sa nájde aspoň jeden spolužiak, ktorý povie tú najupokojujúcejšiu vetu pod slnkom: „Neboj, ja som ešte ani nezačal…“ A tak neváhate štúdium odbornej literatúry preložiť a namiesto toho prokrastinovať, napríklad jedným zo spôsobov, o ktorých sa dočítate v tomto článku.

Po dopozeraní si ešte spievate celý soundtrack a usporiadate malý koncert vo vašej izbe (Foto: pixabay.com)
Po dopozeraní si ešte spievate celý soundtrack a usporiadate malý koncert vo vašej izbe (Foto: pixabay.com)

#1 Začnete pozerať nový seriál

Ešte jednu epizódu a potom už fakt pôjdem písať,“ poviete si, no aj tak si pozriete dve série nejakej novinky na Netflixe, lebo čo je lepšie ako maratóny sitcomov, detektívok a drám. Navyše, ak sa časť končí cliffhangerom, je úplne v poriadku, ak chcete vedieť, čo sa stane ďalej! Pomedzi to zhodnotíte, že nie je vôbec zlý nápad pozrieť si znovu všetky časti Harryho Pottera alebo si pripomenúť trojhodinové kultovky od Tarantina.

Pauza na doplnenie hladiny cukru v krvi predsa nemôže uškodiť (Foto: pixabay.com)
Pauza na doplnenie hladiny cukru v krvi predsa nemôže uškodiť (Foto: pixabay.com)

#2 Varíte a pečiete a jete

Celé sa to začína tak nevinne:Dal/a by som si niečo dobré…“ A pomaly prídete na to, že doma nemáte nič pod zub, tak si skrátka na štýl „čo špajza dala” vymyslíte nový recept. Uvaríte si niečo, o čom ste dovtedy nemali ani poňatia, že sa dá skombinovať, a vyskúšate tiež babkine rady na jej tradičný koláč, lebo veď teraz je ten správny čas!

#3 Blúdite po temných kútoch internetu

Pôvodný plán znel: nájsť 10-hodinovú verziu inštrumentálnej hudby, ktorá má údajne pomôcť pri koncentrácii a navodiť príjemnú pracovnú atmosféru. Trochu sa to ale zvrtlo, a tak ste videli už päť videí spinkajúcich šteniatok, animovaný príbeh o mužovi, ktorý si na jarmoku dal do úst živých krabov, poľské kreslené videá, ktorým absolútne nerozumiete, ale aj tak sa z nich smejete, lebo poľština je skrátka vtipná sama osebe, alebo sa zastavíte pri peknej Švédke, ktorá vysvetľuje základy ortoepie švédčiny… A keď sme už pri národnostiach, pokochajte sa švédskym riešením na neznášanlivosť vo svete:

#4 Vyrazíte si von s priateľmi

Pri veľkej psychickej námahe je dôležité ventilovať všetku tu záťaž a sem-tam stráviť voľný čas aj mimo internátnej izby či opozeraných štyroch stien doma. Po tom, čo sa hodinu dohadujete na sociálnej sieti (čo ale vôbec nie je vyhýbanie sa povinnostiam, však… ;)), sa vám konečne podarí vyjsť na čerstvý vzduch, dať si v rámci psychohygieny osviežujúci nápoj a popri jednom orosenom fandiť svojmu obľúbenému tímu, lebo zhodou náhod beží práve prenos Ligy Majstrov. A popritom si fotíte selfíčka s filtrami zvieratiek a šup na instagram. #ZajtraUžFaktPíšemBakalárku #DnesMámEšteVoľno

#5 Čítate si podivuhodné články

Čítanie si historických faktov o Viedenskej arbitráži z Wikipédie nebolo nikdy zaujímavejšie než pred skúškou z akustiky. Keď sa nakopia povinnosti, s radosťou klikáte aj na články o Tomovi Hiddlestonovi, ktorého ľúbostný život vás doteraz absolútne nezaujímal. Na prokrastináciu všetko dobré – ale my vieme, že aj tento článok ste si rozklikli, aby ste ušli povinnostiam a veselo ste pritakávali aspoň pri niektorých bodoch.

Tak radšej späť k písaniu. Diplomové práce sa predsa odovzdávajú najneskôr 28. apríla, bakalárske 19. mája. Želáme veľa nápadov a veľa šťastia! 🙂

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *