Spravodajstvo

AZU Prešov si pripravilo sériu prednášok. Jednou z tém bolo aj plánovanie času

(Foto: Danica Juházyová)

Aktivita zvyšuje úspech (AZU) je projekt, v rámci ktorého sa už niekoľko rokov pracuje so študentmi na vysokých školách po celom Slovensku. Zároveň prináša na vysoké školy to, čo im vo väčšine prípadov chýba – kontakt so skutočnými firmami, lektorov z praxe a vzdelávanie v oblastiach, na ktoré sa na univerzitách nezvýšil čas, no aj tak ich každý potrebuje.

Jednou z aktivít na pôde Prešovskej univerzity je aj séria piatich prednášok, ktoré majú pomôcť študentom zamestnať sa, resp. nájsť si po škole uplatnenie. Zatiaľ posledná prednáška sa týkala organizovania a plánovania svojho vlastného času. V utorok 13. marca o tejto problematike rozprával Martin Dudáš, absolvent Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity. „Ak máme ciele, tak k tým cieľom sa dostaneme jedine tak, že si naplánujeme činnosti a ak tie činnosti máme robiť správne, musíme si ich vedieť plánovať aj v čase,“ povedal pre Unipo Press. Počas prednášky pripomenul, že robenie vecí na poslednú chvíľu nás zbytočne dostáva do stresu a pritom stačí, aby sme si veci plánovali vopred. Ak sa tomuto chceme vyhýbať, môžeme začať jednoducho tým, že si svoje povinnosti začneme písať do diára.

Účasťou aspoň na troch prednáškach si môžete obohatiť životopis

Ak sa zúčastníte na troch po sebe idúcich prednáškach z tejto série, získavate možnosť zapísať si to do svojho životopisu, váš budúci zamestnávateľ tak okrem iného bude vedieť aj to, že ste vysokú školu „neodflákli“ len povinnými udalosťami, ale že ste sa snažili stať sa lepším zamestnancom. Zatiaľ sa uskutočnili dve prednášky, preto ak si chcete obohatiť váš životopis, neváhajte.

Najbližšia prednáška sa uskutoční už v utorok 27. marca. (Foto FB: AZU Prešov)
Najbližšia prednáška sa uskutoční už v utorok 27. marca (Foto FB: AZU Prešov)

Podľa slov Martina Dudáša je na tomto projekte skvelé to, že je to zadarmo. „My sme si tieto veci ako firma museli zaplatiť, aby sme sa o nich dozvedeli. Teraz ich však šírime študentom úplne zadarmo,“ uzavrel pre Unipo Press. Najbližšia prednáška sa uskutoční už v utorok 27. marca 16.00 v miestnosti č. 162, ktorá sa nachádza nad knižnicou. Patrik Germuška bude radiť prípadným zamestnávateľom, ako nájsť tých správnych ľudí, a uchádzačom o zamestnanie poskytne pár rád, ako uspieť na pohovore.

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)