Spravodajstvo

AZU Prešov pripravilo vzdelávaciu prednášku na tému Marketing a reklama v praxi

AZU Prešov na pôde Prešovskej univerzity realizuje viacero podujatí (Foto FB: AZU Prešov)

V pondelok 11. marca sa na pôde Prešovskej univerzity pod záštitou projektu AZU Prešov uskutočnila prednáška Marketing a reklama v praxi.

Zlata Šebešová, absolventka PU na Fakulte manažmentu, ktorá má za sebou intenzívnu prácu na mnohých kampaniach hlavne na východnom Slovensku, študentom i pedagógom vysvetlila, v čom spočíva rozdiel medzi týmito pojmami, ktoré si verejnosť často zamieňa.

Marketing nie je reklama. Reklama je ako keby finále celého procesu,“ povedala Zlatica. Dodala, že množstvo firiem robí chybu, keď len bezhlavo vylepujú plagáty po meste a myslia si, že robia marketing. „Tento proces sa začína už výberom sortimentu, ktorý chcem svojim zákazníkom predávať,“ povedala. Podľa nej veľkú chybu robia aj študenti alebo ľudia, ktorí začínajú podnikať. „Chcú rýchlo zarábať milióny, ale pri tom neinvestujú do skúseností,“ odznelo počas prednášky.

„Bili sa vo mne dvaja človiečikovia“

Zlatica v krátkom rozhovore pre UnipoPress vysvetlila aj to, či musia marketingoví pracovníci počítať s tým, že ľudia nemajú reklamu radi. „Samozrejme, že s tým musia počítať. Tejto problematike som sa venovala aj vo svojej bakalárskej práci, kde na jednej strane priznávam, že ľudia sa snažia reklamu vytesniť zo svojho života, ale na strane druhej to podprahovo jednoducho nejde, a preto má reklama obrovský význam,“ odpovedala na jednu z otázok.

Do prednášky vstupovali aj prítomní so svojimi otázkami, čo vytvorilo príjemnú atmosféru (Foto: FB: AZU-Prešov- stáže, práce, eventy)

Ja som chodila na obchodnú akadémiu a reklama ma zaujímala už dlhšie, ešte keď som bola menšia. Počas štúdia sa vo mne bili ako keby dvaja človiečikovia, jeden, ktorý má rád čísla a počty, a druhý, ktorý je viac kreatívny. Preto som sa rozhodla študovať marketing a pracovať v tejto oblasti,“ povedala Zlatica na margo toho, čo ju ovplyvnilo pri výbere vysokej školy a následného povolania.