Lifestyle

Bude slovenský rekord?

Stačilo zabodnúť kružidlo a urobiť polomer (Foto: ladasvetom.sk)

Tretie najväčšie mesto na Slovensku navštívil základ skupiny Lada svetom a 18. marca v prešovskom klube Wave divákom ponúkli cestovateľskú stand up show plnú vtipných historiek zo svojich dobrodružstiev. 1. apríla sa na ich prezentáciu môžu tešiť ešte v Liptovskom Mikuláši.

lada-clen-690x460
Presná ukážka toho, ako precestovať svet bez drahého auta a mať kopu zážitkov (Foto: ladasvetom.sk)

S chuťou spoznávať svet na východe, nielen na západe, vznikol projekt Lada svetom. Mladí cestovatelia z Kysúc už na lade menom Vasiľ navštívili Balkán, Turkménsko, Afriku a naposledy Mongolsko. Keďže sa nevyhli častým poruchám, prehriatiu auta, rozličným priemerom disku kolies, spaniu v slame alebo dokonca ani krádeži lady v Teheráne, vystriedali viac áut značky Lada. Ďalšia cesta povedie zo Slovenska cez Kazachstan, Čínu, Pakistan, Indiu až do Bangkoku už so šesťčlennou posádkou.

Foto: ladasvetom.sk ,,Najviac mi chýbali horálky" priznal so smiechom autor cestopisu.
„Najviac mi chýbali horalky,” priznal so smiechom autor cestopisu (Foto: ladasvetom.sk)

„Chceme dosiahnuť najvyššie miesto na svete. Je to 5 650 m vysoký priesmyk, ktorý sa nachádza v Ladakhu. Stadiaľ sa vrátime do Indie a prejdeme najdaždivejšími miestami práve vtedy, keď bude prebiehať  monzún. Na tých miestach naprší v jeden deň toľko, čo na Slovensku za dva roky,” prezradil Matej Fabšík.

Ich púť toto leto môžete sledovať na ich stránke ladasvetom.sk, kde píšu blogy a pridávajú fotky z ciest. Člen Vasiľovej posádky Marián Grofčík knižne spracoval cestu do Libérie.

Avatar

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

1 Komentár

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *