Spravodajstvo

Cestujeme na Štúrovo pero!

Podarí sa nám obhájiť minuloročný úspech? Držte nám palce! (Foto: Michal Ivan)

Po minuloročných úspechoch sa tím redakcie Unipo Press aj tento rok zúčastní na celoslovenskej novinárskej súťaži stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero 2017. Slávnostné vyhodnotenie sa už 23. raz uskutoční vo Zvolene.

Redakcia Unipo Pressu s hosťami, ktorých rady sú stále veľkým prínosom (Foto: Michal Ivan)
Redakcia Unipo Pressu s hosťami, ktorých rady sú stále veľkým prínosom (Foto: Michal Ivan)

V rámci XXXI. Štúrovho Zvolena Televízia Markíza v spolupráci s Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra a s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ale i mnohých iných organizácií vyhlásila dvadsiaty tretí ročník súťaže Štúrovo pero. My sme práve na ceste do Zvolena, kde sa okrem vyhodnotenia výsledkov v piatich kategóriách (stredoškolské a vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov a vysokoškolákov a elektronické magazíny) zúčastníme aj na pripravených workshopoch a besedách s profesionálnymi žurnalistami a osobnosťami pôsobiacimi v médiách.

Svoje skúsenosti nám počas besedy prezentovali napríklad slovenský fotograf a reportér Andrej Bán, ktorý hovoril o slobode slova, demokracii, propagande, ale aj o zážitkoch pri fotení v Kosove či pri fotení utečencov smerujúcich do Európy. Moderátorom podujatia bol Patrik Herman, ktorý predstavil aj svojich kolegov z Televízie Markíza. Tí nám ochotne odpovedali na naše zvedavé otázky z mediálnej praxe. Aj počas tohto ročníka sú pre nás pripravené zaujímavé prednášky, o ktorých vás budeme informovať.

Šťastná výherkyňa stáže v Televízii Markíza, naša Janka (Foto: Michal Ivan)
Šťastná výherkyňa stáže v Televízii Markíza, naša Janka (Foto: Michal Ivan)

Minulého roku sa nám podarilo získať tretie miesto v našej kategórii. Okrem toho aj naša redaktorka a zakladateľka Unipo Pressu, Janka Tomaškovičová, získala ocenenie Televízie Markíza spojené so stážou v redakcii. Snáď sa nám aj tento rok podarí nazbierať minimálne cenné skúsenosti a rady od odborníkov. Držte nám palce!

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *