Spravodajstvo

Chceš niečo zmeniť na prešovských internátoch? Teraz máš príležitosť!

Vďaka voľbám do ŠIR budete mať možnosť urobiť niečo pre prešovské internáty (Foto: FB UNIPO FAN)

Na internátoch Prešovskej univerzity býva spolu viac ako tisíc študentov. Niektorí sú s ubytovaním spokojní, ale nájdu sa aj takí, ktorí by chceli nejaké veci vylepšiť. Či už patríte do prvej, alebo druhej skupiny, práve teraz máte možnosť niečo pre internáty urobiť.

V stredu 28. februára v čase od 17.00 – 19.00 sa budú konať doplňujúce voľby do Študentskej internátnej rady Študentského domova a jedálne Prešovskej univerzity v Prešove (ŠIR ŠDJ PU). Zvolení budú dvaja kandidáti, z ktorých jeden bude zastupovať Pedagogickú fakultu a druhý Fakultu športu, Fakultu zdravotníckych odborov, Gréckokatolícku teologickú fakultu a Pravoslávnu bohosloveckú fakultu. Kandidát musí byť študentom bakalárskeho, magisterského alebo doktorandského štúdia a musí byť ubytovaný v študentských domovoch Prešovskej univerzity. Kandidatúru, podpísanú jedným členom ŠIR alebo 5 ubytovanými študentmi, musia záujemcovia doručiť do 27. februára do 12.00 osobne predsedkyni ŠIR Ľudmile Radovej alebo prostredníctvom emailu ludmila.radova@smail.unipo.sk.

Bližšie informácie o voľbách do ŠIR (Foto: facebook.com)
Bližšie informácie o voľbách do ŠIR (Foto: FB Študentská internátna rada)

„Byť členom Študentskej internátnej rady znamená byť prostredníkom medzi študentmi ubytovanými v študentských domovoch a všetkými ostatnými, ktorí toto ubytovanie buď poskytujú, alebo spravujú,“ povedala pre Unipo Press predsedkyňa ŠIR Ľudmila Radová. Členovia ŠIR sa tiež môžu podieľať na skvalitňovaní života a bývania v študentských domovoch. Ak nechcete kandidovať, môžete sa do volieb zapojiť aspoň odovzdaním svojho hlasu kandidátovi, ktorý vám bude vyhovovať.  O tom, ako dopadnú voľby, ktoré sa budú konať už najbližšiu stredu, vás budeme informovať.

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)