Spravodajstvo

Chyba v knižničnom systéme

Aj v nádherných knižniciach môže dôjsť k chybám (Foto: pixabay.com)

Vážený(á) čitateľ(ka)! O niekoľko dní uplynie doba výpožičky na nasledujúce dokumenty, ktoré máte vypožičané z nášho fondu…“ E-mail s takýmto znením prišiel včera viacerým študentom. A to aj v prípade, keď ich doba výpožičky nemala uplynúť ani počas najbližších týždňov.

Študenti si na sociálnych sieťach vymieňali skúsenosti:

Ja som sa čudovala, ale predĺžila som [dobu výpožičky],“ komentuje na facebooku Prešovskej univerzity študentka Katka.

Nie všetci však mali také šťastie, mnohí sa vyjadrili, že im systém predlžiť čas nedovolil, medzi nimi aj Beáta:

Mne spravilo to isté, tiež to nejde predĺžiť.

Celú situáciu ale promptne objasnil svojou reakciou riaditeľ UK PU Ing. Peter Halko v hromadnom maili:

Vážené čitateľky, vážení čitatelia UK PU,
dňa 13. 4. 2017 pri aktualizácii knižničného systému došlo k samovoľnému skráteniu výpožičnej doby pri niektorých vypožičaných dokumentoch, a to do 14. 4. 2017. Následne bolo dotknutým čitateľom automaticky zaslané UPOZORNENIE o uplynutí doby výpožičky.
Ak sa Vám výpožičná doba dokumentu ešte neskončila, prosíme Vás, aby ste toto UPOZORNENIE nebrali do úvahy. Na odstránení chyby pracujeme a v najbližšej dobe Vaše výpožičky budú vrátené do pôvodného stavu.
Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie.“

Podľa slov riaditeľa Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity sa teda dotknutí študenti nemusia báť sankcií, pokiaľ skutočná doba výpožičky ešte neuplynula. V rámci uistenia sa, sa však prihláste do svojho konta a skontrolujte si stav svojho čitateľského účtu na stránke knižnice.

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *