Spravodajstvo

Čo na to unipáci? – Ste spokojní s výsledkami volieb 2016?

(Foto: Monika Poníková)

Posledné týždne sa niesli v znamení volieb. Práve tie sú šancou, ako môžeme zmeniť to, čo sa nám nepáči a s čím sme nespokojní. Túto šancu v sobotu využilo naozaj veľa občanov, výsledky však priniesli rozporuplné pocity a množstvo otáznikov. Nás zaujímalo, ako ste s výsledkami spokojní VY – naši UNIPÁCI!

Michaela, Filozofická fakulta

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

„Ťažko povedať, či som spokojná s výsledkami volieb, ale beriem to tak, že každý volil tak, ako to cítil, a musíme len čakať, ako sa to bude ďalej vyvíjať.“

Monika, Filozofická fakulta

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

„Ja som celkom spokojná s výsledkom, lebo ľudia konečne ukázali politikom, že sa im niečo nepáči. Síce možno budú ešte predčasné voľby, ale možno sa niečo zmení a myslím, že tieto voľby boli prelomové.“

Katarína, Filozofická fakulta

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

Nie som spokojná s výsledkom volieb, pretože vidíme, že sa do vlády dostala extrémistická pravicová strana Mariana Kotlebu, čo tiež značí malú pravdepodobnosť zostavenia vlády.“

Andrea, Filozofická fakulta

(Foto: Monika Poníková)

Andrea síce volila niekoho, kto sa nakoniec nedostal do parlamentu, ale s výsledkom je aj tak relatívne spokojná, tiež dodáva, že rozhodnutie padlo na ľudí, ale pochybuje, že sa z týchto výsledkov zostaví nová vláda.

Jakub, Filozofická fakulta

(Foto: Monika Poníková)

„Mňa výsledky volieb prekvapili, pretože do parlamentu sa dostali také strany a osobnosti, ako napríklad Boris Kolár a Marian Kotleba. Volil som Richarda Sulíka a tiež ma zaskočilo, že jeho strana nebola prvá, pretože som správne predpokladal, že Róbert Fico zo SMER-SD už nebude zvolený. Celkovo však dúfam, že tu nastane nejaká zmena a tieto voľby prinesú nový vietor.“

Marianna, Filozofická fakulta

(Foto: Monika Poníková)

Marianna, ako sama tvrdí, je celkom spokojná s výsledkami volieb, aj keď dodáva, že zostavenie vlády môže byť problematické, no verí, že nastane nejaký kompromis a politici sa v konečnom dôsledku dohodnú.

Michal, Filozofická fakulta

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

„S výsledkami nie som spokojný, pretože do parlamentu sa opäť dostali strany ako SMER, SAS a ďalšie.“ Tiež dodáva, že vláda sa určite nezostaví ľahko a môžeme sa tešiť na veľkú komédiu.

Miriam, Fakulta humanitných a prírodných vied

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

„V podstate som spokojná, až na Mariana Kotlebu, myslím si, že zostavenie vlády bude problematické. Predpokladám, že budú predčasné voľby.

Edita, Filozofická fakulta

(Foto: Monika Poníková)

„Som spokojná s tým, že do vlády sa dostala strana, ktorú som volila, ale celkový výsledok je taký, že nám hrozia predčasné voľby.“

Ľubomíra, Filozofická fakulta

Ilustračná fotografia (Foto: Monika Poníková)

„Nie som spokojná, aj keby to dopadlo akokoľvek, pretože si myslím, že tí ľudia, ktorí sú vo vláde, nevedia, ako majú riadiť štát. Verím ale, že zostavenie vlády bude úspešné.“

Vladimír Dančišin, politológ

(Foto: Vladimír Dančišin)

„Voľby nedopadli dobre pre stabilitu politického systému, čo sa pravdepodobne negatívne odrazí na celospoločenskom vývoji. Len ťažko očakávať, že po týchto voľbách vznikne vláda, ktorá zásadným spôsobom pozitívne zmení smerovanie Slovenska.Pohľadom na výsledky je možné konštatovať, že bude veľkým problémom pre politické strany dohodnúť sa na zmysluplnej vládnej koalícii. Osobne sa domnievam, že jediná koalícia, ktorá by mohla byť považovaná za perspektívnu je koalícia Smer, SAS s Mostom, resp. Sieťou. Je to zatiaľ nepredstaviteľná situácia, a práve preto si myslím, že čoskoro budeme mať predčasné voľby, ktorých výsledok môže priniesť z hľadiska stability politického systému dokonca horšie výsledky. A práve z uvedeného dôvodu nie je dôvod oslavovať výsledky volieb.“

Nuž, ako sa hovorí, kocky sú hodené a nám neostáva nič iné len čakať, ako sa táto situácia vyvinie.

Ingrid Oravcová