Kultúra

Čo nás čaká alebo ako si spríjemniť začiatok semestra

(Foto: pexels.com)

Leto skončilo. Jeseň začala. ŠKOLA začala. Zimný semester naberá na obrátkach a my sa musíme prispôsobiť nielen chladnému počasiu, ale aj školským povinnostiam. Avšak spríjemniť si jeseň a začiatok zimného semestra nie je nikdy na škodu! V tomto článku nájdete niekoľko tipov na rôzne akcie, ktoré sa v meste Prešov pripravujú.

A je to tu. Ani sme sa nenazdali a po lete (verím, že plnom zaujímavých a veselých zážitkov) nám znova začína študentský život. S nástupom zimného semestra sme sa museli zmieriť nielen s každodenným bojom s dopravnými zápchami pri ceste do školy, ale tiež so seminármi či prednáškami. Ešte ani to jesenné počasie nás zrejme veľmi nepoteší.

Ak ste sa zhodli s väčšinou týchto pesimistických vyjadrení, tento článok je práve pre vás! Nezabúdajme totiž, že naša univerzita sa nachádza v meste Prešov, ktoré dbá na kultúru a v ktorom to, skrátka, žije. Aj v najbližšej dobe nás v tomto meste čaká niekoľko skvelých akcií, na ktorých nesmiete chýbať a ktoré vám zaručene zdvihnú náladu.

1. POCITY FILM FESTIVAL 2016

Od 4. do 9. októbra sa v Prešove už po siedmykrát uskutoční obľúbená filmová prehliadka s názvom POCITY FILM FEST 2016. Hlavné premietacie dni budú v Kine Scala, ale festival sa bude konať aj v kaviarni Libresso a v Cinemaxe Prešov. Festival jedinečnej dramaturgie kladie dôraz na umeleckosť a originálnosť filmových diel zo slovenskej a európskej kinematografie. Aj tento rok sa na festivale predstaví niekoľko filmových noviniek, medzi ktorými by nemali chýbať ani diela východoslovenských talentovaných filmárov.

Každoročná filmová akcia v Prešove (Foto: Pocity Film Festival)

2. Koliesko 2016

15. októbra od osemnástej hodiny sa bude v priestoroch hotela Dukla konať kultúrny a benefičný festival s názvom Koliesko. Ide o v poradí už tretí ročník tohto festivalu a jeho neoddeliteľnou súčasťou bude tiež Celoslovenský ples mládeže s telesným postihnutím. Celú akciu organizuje občianske združenie ZOM Prešov, ktoré združuje ľudí so zdravotným postihnutím.

Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program v podobe vystúpení umelcov a skupín, voľby miss, tanečnej zábavy či tomboly.

Spojenie príjemného s užitočným (Foto: pis.sk)

3. Prežijú len milenci tour II.

V sobotu dňa 5. novembra 2016 o 19.30 sa v historickej budove Divadla Jonáša Záborského bude konať koncert speváčky Katky Knechtovej v rámci pokračovania turné, ktoré nesie ľúbezný názov: Prežijú len milenci. Lístky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal. (Nielen) milenci sú srdečne pozvaní. 🙂

Koncertné turné neobíde ani Prešov (Foto: FB udalosti)

Verím, že každý z vás si v tomto článku našiel to „svoje“. Pokiaľ sa plánujete zúčastniť na niektorej (alebo všetkých?) z uvedených akcií, želáme vám veľa zábavy. Nezabúdajte totiž, že popri usilovnom štúdiu si treba nájsť čas aj na oddych a zábavu.

Dominika Sedláková

Študujem, čítam, píšem, hľadám, zisťujem, zaujímam sa..Rada sa s čitateľmi podelím o rôzne zaujímavé podujatia, rozhovory či o všeličo, čo mi cestou "len tak brnklo do nosa" :)