Kultúra

Čo nové u Záborského?

Veľká scéna (Foto: Michal Ivan)

Je tu nový rok, nový mesiac. Herci Divadla Jonáša Záborského si aj po vianočných sviatkoch pre publikum pripravili naozaj bohatý program. Ak chcete vedieť, na čo sa môžete tento mesiac tešiť, prečítajte si nasledujúce riadky.

Ruská klasika

Druhý januárový týždeň bude v znamení ruskej klasiky. Už 12. januára sa bude uchádzať o srdce Agáty hneď viacero ženíchov. Nesmrteľná komédia Ženba od ruského klasika Nikolaja Vasilieviča Gogoľa sa postará o kvalitnú zábavu. Kto nakoniec nájde tú pravú lásku a naplní svoje sny o spokojnom živote? Odpoveď sa dozviete na Malej scéne o 18.30.

Ďalší Gogoľov príbeh Revízor v podaní režiséra Michala Náhlíka ožije 13. januára v Historickej budove. Príchod revízora do provinčného mestečka rozvíri relatívne pokojný život. Situáciu zachráni len spŕška úplatkov.

Z divadelných pokladov

Bežný rozhovor matky s dcérou vyústi do veľkého problému, keď sa Jessie prizná svojej mame, že si chce siahnuť na život. Hra plná života Dobrú, mami bola v roku 1983 ocenená Pulitzerovou cenou. Ako dopadne boj o slobodu v rozhodovaní, sa dozviete už 19. januára v tradičnom čase 18.30 na Malej scéne DJZ.

V prvom mesiaci nového roka čaká na milovníkov komédií derniéra predstavenia Nemá kocúr večne hody. V Historickej budove Divadla Jonáša Záborského sa naposledy pobijú o srdce prieberčivej dievčiny hneď dvaja pytači. Zvíťazí nakoniec mladosť alebo bohatstvo? Definitívna odpoveď zaznie 20. januára o 18.30.

Kompletný program DJZ na mesiac január (Foto: DJZ)
Kompletný program DJZ na mesiac január (Foto: DJZ)
Avatar

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *