Kultúra

Čo je nové u Záborského v júni

Rozprávku oživujú muzikálové prvky (Foto: DJZ)

Skúškové obdobie je v plnom prúde, akademický rok sa chýli ku koncu. Čo takto si trochu oddýchnuť od učenia v spoločnosti hercov Divadla Jonáša Záborského? Aj v júni si môžete dopriať kultúrny zážitok za úspešné absolvovanie štátnic alebo môžete obdarovať niekoho blízkeho. Lístky na jedno z predstavení sú ideálnym darčekom. Stačí si len vybrať z júnovej ponuky.

Vaněk, Sládek a Husák (Foto: René Miko)
Vaněk, Sládek a Husák (Foto: René Miko)

Divadelné esá                                      

Začiatok mesiaca bude patriť divadelným novinkám. Predovšetkým deti sa môžu tešiť na rozprávku Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina. Príbeh o malom nezbedníkovi Buratinovi (Filip Lenárt) sa bude hrať v rámci Dňa otvorených dverí 4. júna o 17.00 na Veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského. Potešte a obdarujte lístkami najmenších pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

DJZ pre deti chystá hravé predstavenie (Foto: DJZ)
DJZ pre deti chystá hravé predstavenie (Foto: DJZ)

Už 2. júna o 18.30 v Historickej budove DJZ opäť ožije ľúbostný veršovaný príbeh Eugen Onegin. Krásna a pôvabná Táňa (Veronika Husovská) sa nešťastne zamiluje do Onegina (Boris Srník), ktorý jej lásku neopätuje v pravý čas. Toto predstavenie si určite obľúbi každý milovník dramatického umenia. Príďte sa presvedčiť, že jedine skutočná láska môže zmeniť človeka.

Návšteva u pani Larinovej (Foto: Viktória Koósová)
Návšteva u pani Larinovej (Foto: Viktória Koósová)

Hra Václava Havla Audiencia je dobrým obrazom absurdnosti vtedajšej doby. Do zabehnutého pivovaru prichádza nový pracovník Ferdinand Vaněk (Michal Novodomský). Jeho nadriadený Sládek (Igor Kasala) má na svojho nováčika neobvyklú prosbu. V Divadle Jonáša Záborského je táto hra uvádzaná v rámci projektu Dvaja, ktorý je veľkou hereckou príležitosťou pre dvojicu hercov. Havlovu Audienciu si môžete pozrieť už 5. júna o 18.30 na Malej scéne Divadla Jonáša Záborského.

Marcová novinka Audiencia v DJZ (Foto: Viktória Koósová)
Marcová novinka Audiencia v DJZ (Foto: Viktória Koósová)

Tragikomédia o živote dvoch ľudí, ktorí sa pod vplyvom spoločenského diania ocitli v neriešiteľnej situácii. Veľavravný príbeh o klérofašistickom slovenskom štáte, ktorý sa stal populárny aj vďaka úspešnému oscarovému filmu. Príďte znovu prežiť minulosť s predstavením Obchod na korze už 6. júna o 18.30 v Historickej budove.

Deň otvorených dverí

Divadlo Jonáša Záborského si aj tento rok pre svojich návštevníkov pripravilo Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 4. júna v priestoroch Novej budovy DJZ. Program sa začína slávnostným otvorením o 14.00 na Veľkej scéne. Návštevníci a najmä deti sa okrem exkurzie môžu tešiť aj na fotenie v divadelných kostýmoch a parochniach, na tanečný workshop, divadelnú dielňu, bazár a mnoho ďalších sprievodných atrakcií. Program vyvrcholí o 17.00 predstavením Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina.

Program Dňa otvorených dverí (Foto: DJZ)
Program Dňa otvorených dverí (Foto: DJZ)
Avatar

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *