Lifestyle Šport

Ešte stále máte možnosť zaregistrovať sa do najväčšej univerzitnej e-športovej ligy UniCup

Univerzitná e-športová liga UniCup prichádza po úspešnej tretej sezóne aj tento rok. Študenti slovenských vysokých škôl tak môžu reprezentovať svoju univerzitu v hrách League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive, kde sa zapoja o možnosť vyhrať peňažnú výhru v hodnote 2000€. Súťažné tímy v zložení študentov jednej univerzity alebo 4+1 (stredoškolák) sa tak môžu zaregistrovať do 13. 03. 2021.

V minulej sezóne sa do študentskej ligy prihlásilo viac ako 450 hráčov, rozdelených v 81 tímoch, reprezentujúcich 11 univerzít. Organizátori sľubujú v novej sezóne pre hráčov množstvo noviniek a zmien, medzi ktoré patrí napríklad výmena vecných cien za peňažnú výhru a titul E-športová univerzita LS 2021, ktorý zabezpečí samostatný turnaj pre študentov výhernej univerzity. Tri najlepšie univerzitné tímy v oboch súťažných hrách si tak majú možnosť  rozdeliť až 2000€. Na Prešovskej univerzite je zriadená aj reprezentácia elektronických športov E-Šport Unipo, kde máte prehľad o všetkých aktuálne prebiehajúcich turnajoch, do ktorých sa viete zapojiť.

Registrácia 

Tímy je možné zaregistrovať v zostave piatich študentov rovnakej slovenskej vysokej školy, alebo v zložení 4+1, kde medzi študentmi vysokej školy môže súťažiť aj jeden stredoškolák. Každý tím dokáže zaregistrovať aj jedného náhradníka, ktorého je potrebné uviesť v registrácii. Liga umožňuje aj  prihlásenie jednotlivcom, ktorí momentálne tím nemajú. Po registrácii sa jednotlivcom ozvú organizátori, ktorí vám pomôžu s nájdením ďalších spoluhráčov, s ktorými budete môcť spoločne súťažiť.

Prvá sezóna univerzitného turnaja UniCup (Foto: Marek Galierik)

Registračné odkazy:

League of Legends – http://bit.ly/UCS4LoL

Counter-Strike: Global Offensive – http://bit.ly/UCS4CSGO

Registrácia pre jednotlivcov pre oba súťažné hry – http://bit.ly/UCS41v1

Harmonogram turnaju:

Turnaj je rozdelený na tri časti. Prvou fázou, ktorá začína 14. 3, je group stage, kde sa odohrá jeden zápas týždenne. Následne 16 najlepších tímov (prvé dve miesta z každej skupiny) postúpi do play-off. Osemfinále, štvrťfinále a semifinále sa uskutoční vždy v rámci jedného hracieho víkendu. Organizátori turnaja by boli radi, ak by sa súboj o tretie miesto a samotné finále konalo v priebehu konca mája na offline evente. Bohužiaľ to bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie na Slovensku, ktorá je v tejto dobe kritická, no budeme dúfať, že sa to podarí.

Ak chcete vedieť viac o organizácii alebo novinkách turnaja kliknite SEM.

Víťazi turnaja (Foto: Marek Galierik)

 

Avatar

Štefan Zeman

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *