Iné Šport Spravodajstvo

Fakulta športu vyzýva študentov: Zostaňte aktívni!

Cvičiaci z celého sveta sa pokúsia o svetový rekord. (Foto: Vision4Sport)

V stredu 22. apríla sa uskutoční historicky najrozsiahlejšia online hodina telesnej a športovej výchovy. Ide o netradičné podujatie, ktorého koordinátorom sa stala Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove. Cieľom je rozhýbať študentov aj neštudentov počas karantény, ktorou si všetci prechádzame a pokoriť tak svetový rekord.

Fakulta športu na Prešovskej univerzite v Prešove sa stala koordinátorom online podujatia, ktorého organizátormi sú medzinárodné organizácie V4Sport Foundation, International Sport and Culture Association (ISCA) a Active Healthy Kids Global Alliance (AHKGA). Obsahom podujatia je 30-minútové cvičenie, prostredníctvom ktorého sa organizátori pokúsia rozhýbať a spojiť celý svet, ktorý momentálne celý funguje v úspornom režime. Zároveň pôjde o pokus vytvoriť svetový rekord v online hodine telesnej a športovej výchovy.

„Fakulta športu PU sa prednedávnom zapojila do projektu Global Matrix on Physical Activity for Children and Youth a stala sa členom silnej medzinárodnej skupiny vedcov a odborníkov zo 49 krajín sveta, ktorí vyvíjajú stratégie na zníženie globálnej prevalencie pohybovej inaktivity detí a dospievajúcich,“ vysvetľuje Lenka Tlučáková z Fakulty športu PU.

V dnešnej dobe už online tréningy nepredstavujú žiaden problém. (Foto: pixabay.com)

Pripojiť sa k pohybovej výzve môže ktokoľvek a kdekoľvek. Stačí, ak sa v stredu 22. apríla o 14.30 pripojíte na livestream podujatia, ktorý bude vysielaný na Facebookovej stránke Vision4Sport (https://www.facebook.com/Vision4Sport.community/). Následne si budete môcť zacvičiť s cvičiteľkou a ľuďmi z celého sveta. Odhadovaný počet zúčastnených športuchtivých nadšencov sa podľa organizátorov šplhá k číslu 5 000. To predstavuje trošku väčší skupinový tréning vo fitku. 🙂 Avšak vďaka „online dobe“ bude mať každý dostatok vlastného priestoru priamo v pohodlí domova (a ak náhodou nebudete vládať, pokojne si môžete dať pauzu a nikto to neuvidí).

„Všetci potrebujeme fyzické cvičenie, aby sme ostali zdraví a šťastní. Naším cieľom je v tomto zložitom období poukázať na význam predmetu telesná a športová výchova a podporiť ľudí k realizácii pohybových aktivít prostredníctvom interaktívnej online lekcie,“ doplňuje Tlučáková.

Pre všetky potrebné informácie a aktuality sledujte podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1080597062310488/.

Avatar

Dievča nie príliš dievčenské, ľúbiace hory, kávu (lungo bez mlieka ak by ste ma chceli pozvať) a vôňu vanilky. Srdce jej zaplesá, keď sa dostane k fotografovaniu, či k písaniu svojich pocitov a poviedok (zatiaľ) do zásuvky. Verí, že všetko, čo sa deje, sa z nejakého dôvodu diať má, a že na dobré veci si treba trpezlivo počkať (čo ale neznamená nič pre to neurobiť...).

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *