Kultúra Spravodajstvo

Festival BAB v Prešove

(Foto: bibiana.sk)

Bienále animácie Bratislava je festival animovaného filmu, ktorý sa v dňoch 10. – 14. 10. 2016 uskutoční aj v Prešove.

Počas troch dní budú premietané pásma 59 súťažných filmov pre deti z rozličných krajín v Kine Scala. Filmy sú venované predškolákom, žiakom základných, ale aj stredných škôl. Premietajú sa o 9.00 a 11.00.

(Foto: ciganpc.wixsite.com)
Peter Cigán (Foto: ciganpc.wixsite.com)

Ďalšie pásma sú naplánované v Literárnej kaviarni Viola. Premietať sa bude animovaná tvorba mapujúca slovenský animovaný film, tvorba FAMU a v programe sa objavia aj víťazné filmy z troch ročníkov festivalu v Annecy (Francúzsko). Na premietaní a diskusii sa 13. 10. o 10.00 zúčastní aj slovenský bábkar a animátor Peter Cigán, architekt v Československej televízii, výtvarník v Štúdiu animovaného filmu a pedagóg na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, konkrétne na Divadelnej fakulte na Katedre bábkarskej tvorby. Peter Cigán okrem iného vytvoril legendárnu postavu Raťafáka Plachtu.

Novinkou v tomto ročníku BAB bude Medzinárodné Fórum, ktoré v spolupráci s Bibianou organizuje aj Filozofická fakulta PU. V Univerzitnej knižnici budú 13. 10. 2016 od 14.00 teoretici a tvorcovia literatúry pre deti a animovaného filmu formou videokonferencie diskutovať na tému Od ilustrácie k animovanému filmu.

(Zdroj: bibiana.sk)
Oficiálny plagát (Foto: bibiana.sk)

Od 5. 9. do 21. 10. máte v našej knižnici možnosť pozrieť si výstavu knižných ilustrácií z festivalu Bienále ilustrácií Bratislava Grand Prix, ako aj výstavu prác študentov Ateliéru animovanej tvorby Filmovej a televíznej fakulty VŠMU. Ponuka festivalu je pestrá a my vás budeme o jeho priebehu informovať.

Avatar

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *