Lifestyle

Fit a zdravo #1

(Foto: pexels.com)

Aj vy máte pocit, že v poslednej dobe sa doslova „roztrhlo vrece“ so všetkým, čo v sebe nosí označenie „fit“? Tréningy, posilňovanie, diéty, jedálničky na mieru. Všetci chceme byť štíhli, svalnatí, spevnení, skrátka FIT. Popri tom všetkom by sme však nemali zabúdať na to najdôležitejšie – byť zdraví!

Začnime žiť FIT! Ale najmä zdravo… (Foto: pexels.com)

Ak vám snaha o udržiavanie dobrej fyzickej kondície, cvičenie a zdravý životný štýl nie sú cudzie, potom vás určite potešíme sériou článkov týkajúcich sa práve tejto problematiky s názvom FIT A ZDRAVO! Dozviete sa, ako najvhodnejšie udržiavať svoje telo v dobrej kondícii chýbať nebudú ani rady týkajúce sa cvičenia.

Okrem toho sa však budeme špeciálne venovať zdravému stravovaniu, ktoré je mimoriadne dôležité nielen pri cvičení, ale aj pre zachovanie dobrého zdravotného stavu. Pozrieme sa na to, v čom sa vyskytujú najčastejšie chyby práve pri diétách či osobitne upravených jedálničkoch. Pokúsime sa tiež vyvrátiť mýty, ktoré sa často vyskytujú práve v oblasti zdravého stravovania, a prekvapíme Vás novými poznatkami, o ktorých ste dosiaľ možno ani netušili.

Tomáš Hrabovecký, tréner boxu a životosprávy (Foto: FB Tomáš Hrabovecký)

A aby sme vám vedeli poskytnúť tie najcennejšie rady, ako byť „fit a zdravý“, spolupracovať na tejto sérii budeme s Tomášom Hraboveckýmosobným trénerom, venujúcim sa boxu, ale aj zdravej životospráve.

Tomáš sa k tejto problematike prepracoval postupne. Vo svojich začiatkoch sa venoval predovšetkým boxu. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí nepochybne titul Majstra Slovenska v kategórii juniori z roku 2008, 2. miesto v titule Majstra Boxu Slovenskej republiky, ktoré sa mu podarilo získať dvakrát, a to v rokoch 2009 a 2010, a tiež 1. miesto Pohára prezidentov z roku 2010.

Tomáš (hore v strede) získal počas svojej boxerskej kariéry mnoho ocenení (Foto: FB Tomáš Hrabovecký)

Na svetovom turnaji, kde súťažilo 22 krajín, sa ocitol na treťom mieste, no na svojom konte má ďalšie víťazstvá v rôznych boxerských turnajoch na celoštátnej i svetovej úrovni.

Ako osobný tréner sa vo svojej práci snaží priblížiť správne druhy cvičenia, ale aj stravovanie podporujúce nielen estetický zovňajšok, ale najmä zdravie a silný metabolizmus (Foto: FB Tomáš Hrabovecký)
Tomáš Hrabovecký je ambasádorom značky, ktorá sa zameriava na kvalitné, zdravé a chemicky neupravované potraviny.  Tomáš sa podľa svojich slov snaží držať hesla „kvalitné potraviny, kvalitný život“. (Foto: FB Tomáš Hrabovecký)

O svoje skúsenosti týkajúce sa boxerských techník sa rozhodol podeliť s inými. Viac ako 3 roky sa ako osobný tréner v prešovskom fitness centre SlyoFit venuje nielen boxu, ale aj kondičným tréningom.

Keď sa v máji tohto roku zúčastnil v Bratislave na školení zameranom na zdravé, funkčné a výkonné telo, začal sa o problematiku správneho stravovania intenzívne zaujímať. Okrem toho, že sa svoje poznatky snaží využiť pri práci s ľuďmi, ktorí si chcú udržať dobrú telesnú kondíciu, je tiež ambasádorom značky zaoberajúcej sa konceptom vylepšených potravín bez cukru a chemikálií.

Čitateľom univerzitného časopisu Unipo Press sa bude snažiť prinášať cenné rady nielen ohľadom správneho cvičenia, ale tiež udržiavania zdravia pomocou vhodného stravovania. Dozviete sa, akým cvikom a potravinám je lepšie sa vyhnúť, ale aj to, ktoré podporovať, či už na vašom jedálenskom stole, alebo v „posilke“. Veríme, že vám séria článkov FIT A ZDRAVO prinesie užitočné rady a pomôže vám v snahe dodržiavať staré známe „v zdravom tele zdravý duch“. Máte sa na čo tešiť!

Dominika Sedláková

Študujem, čítam, píšem, hľadám, zisťujem, zaujímam sa..Rada sa s čitateľmi podelím o rôzne zaujímavé podujatia, rozhovory či o všeličo, čo mi cestou "len tak brnklo do nosa" :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *