Lifestyle

Halloweensky kostým na poslednú chvíľu

(Foto: Sonja Tokárová)

Na Slovensku síce oslavujeme „Dušičky“, avšak mnohí z nás nepohrdnú ani halloweenskou párty, na ktorú sa môžeme prezliecť za rôzne stvory podľa ľubovôle. Pre dospelých je to príležitosť vrátiť sa do detských čias, keď bol karneval každoročnou tradíciou. Navyše, už nie sme obmedzení len na roztomilé princezničky či šašov.

Kde zohnať šaty ako z minulých storočí? (Foto: Sonja Tokárová
Kde zohnať šaty ako z minulých storočí? (Foto: Sonja Tokárová)

Ak sa na halloweensku párty chystáte prvýkrát, možno premýšľate, aký kostým zvolíte a kde ho vôbec zoženiete. Jednoduchšie nápady určite poskladáte z vecí, čo nájdete doma, na tie zložitejšie sa špecializujú požičovne kostýmov. Pravdepodobne však nechcete na jeden večer minúť prehnane veľa peňazí a riskovať, že počas zábavy masku zničíte. Napadlo vám, že originálny kostým môžete zohnať v „sekáči“?

Veľa oblečenia za málo peňazí

Ja zvyknem siahnuť po zaujímavých šatách zo secondhandu aj v prípade, že ich v tej chvíli vôbec nepotrebujem. Viem totiž, že neskôr ich určite využijem, napríklad na spomínaný Halloween. Zrejme ste si podľa fotiek všimli, že mám záľubu najmä v historických a netradičných šatách, ktoré nie sú určené na bežné nosenie. Verili by ste, že ani jedny z nich nestáli viac ako dve eurá? Možno som mala to šťastie, že predavačky im neprisudzovali veľkú hodnotu alebo že ich nikto iný nechcel. Pre mňa sú to však malé poklady.

Tieto šaty už našli svoje využitie (Foto: Katarína Kaňuková)
Tieto šaty už našli svoje využitie (Foto: Katarína Kaňuková)

Aj keď máte predstavu o maske trocha inú ako ja, trúfam si povedať, že v obchode s noseným oblečením si niečo nájdete. Nezriedka som natrafila na ozajstné kostýmy, napríklad indiánske, tanečné či zdravotnícke, dokonca v niekoľkých kusoch. To v prípade, že by ste sa s kamarátmi chceli tematicky zladiť. Ani muži nie sú ukrátení o zaujímavé kúsky, len treba poriadne hľadať medzi kopou škaredého, nadrozmerného či, naopak, malého oblečenia.

Príležitosť „doriadiť sa“

Čo by to bol za kostým, keby ste zabudli na mejkap. Každoročne obdivujem odvážlivcov, ktorí prídu kompletne pomaľovaní ako smrtky, zombíci, Jokerovia a podobne (stavím sa, že tento rok bude viesť Harley Quinn 🙂 ). Ja sa na takúto extrémnu premenu síce necítim, zato vždy využijem príležitosť na tmavé očné tiene či výrazný rúž. A zatiaľ čo v bežnom živote platí, že menej je viac, pri maske si môžete dovoliť zvýrazniť všetko. Silné kruhy pod očami, upírske pery, bledá tvár – to všetko je na vás. A je to zábava.

Inšpirovali vás naše sekáčové tipy? Prezraďte nám v komentároch, či už máte vymyslenú masku na tohtoročný Halloween. 🙂

Avatar

Sonja Tokárová

Študentka mediálnych štúdií, ktorej najväčšími záľubami sú fotenie a písanie. V Unipo Presse môže tieto aktivity prepájať a prináša vám rôzne články z oblasti spravodajstva, ale aj lifestylu a kultúry. Okrem toho nevie obsedieť a miluje dobré knihy, filmy, seriály a handmade tvorenie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *