Kultúra

Hudobná skupina o ktorej musíš počuť! Jamming with the devil

Štvorčlenná kapela zo Žiliny, ktorú možno nepoznáte, no určite si zaslúži aby ste si ju vypočuli. Čo symbolizuje členov kapely a ako prežívajú náročne obdobie korony? Rozhovor nám poskytol zakladateľ skupiny Jamming with the devil, Tomáš Ferenc. 

Kapela vznikla v roku 2016 keď ju Tomáš založil so svojím kamarátom Mikim Hronským, s ktorým mal už pred tým dve skupiny — Hackies a Comix. Veci sa však skomplikovali a kapela prestala hrať. Tomáš nám prezradil, že v roku 2016 sa znova stretli a spoločne založili kapelu Jamming with the devil.

Zdroj: Tomáš Ferenc
Celá zostava kapely Jamming with the devil (Foto: Tomáš Ferenc)

Čo symbolizuje názov skupiny?

Názov skupiny symbolizuje to, že v každom z nás sa odohráva boj a zahrávame sa s “diablom”. Náš život závisí od našich rozhodnutí.

Aká je zostava kapely? 

Momentálna zostava je Tomáš Ferenc (gitara, spev), Tomáš Medvedík (gitara, vokály), Anton Kuric (basgitara), Martin Mikolaj (bicie). Táto zostava je stabilná a verím, že vydrží dlho. Od roku 2016 sa prestriedalo veľa bubeníkov a basákov. Dokonca jedno obdobie sme boli bez basgitary a druhého gitaristu, koncertovali sme vo dvojici.

Do akého žánru by ste sa zaradili ?

Sme tam taká zmes pop-punku a hardcoru ale moderné pomenovanie takejto fúzie štýlov sa volá post-hardcore.

Ako vznikol názov skupiny?

Nadviažem na prvú otázku, keďže aj toto má svoju históriu. V roku 2016, keď sme založili kapelu, sme sa volali “Smile in Sadness” a nejaký čas sme pôsobili pod týmto názvom, no ozvali sa nedoriešené spory z minulosti. Kedysi som mal kapelu “Smile in Sadness” so spevákom Mirom, on potom odišiel do Anglicka a názov si privlastnil, preto sme boli nútení si názov zmeniť, a tak vznikol ten dnešný “Jamming with the devil”.

Fotografia z posledného koncertu v Žiline (Foto: Tomáš Ferenc)

Kde všade ste už mali koncert a kde sa Vám páčilo najviac?

Hrali sme najmä na Slovensku a pár koncertov sme mali aj v Čechách. Podarilo sa nám hrať aj v Budapešti a predtým ako začala pandémia sme mali v pláne turné v Nórsku. To sa zatiaľ iba prekladá a vyzerá to, že tak skoro si nezahráme. Najviac sa nám páčil posledný koncert v našej rodnej Žiline, kde prišlo veľa ľudí. To je pekná a zároveň smutná spomienka.

Načo sa môžeme v najbližšej dobe tešiť ? 

Momentálne nám vyšiel náš prvý album “Broken Past”, z ktorého sa veľmi tešíme. Celý minulý rok sme na ňom pracovali a snažili sme sa to urobiť najlepšie ako len vieme. Momentálne pripravujeme ďalšie hudobné klipy a obsah na sociálne siete.

Aký je Váš najvtipnejší zážitok z nahrávania? 

Nahrávanie veľmi vtipné a zábavné nie je, keďže sa celý deň sústreďujeme len na samotné nahrávanie, aby bolo všetko perfektne zahraté. Vtipné a veselé zážitky sú skôr z koncertov, napríklad, keď sme zobrali nákupné vozíky a vozili sa po Žiline.

Ako Vám COVID-19 pokazil plány ?

Tak v prvom rade nám korona pokazila úplne všetko, čo sa týka koncertov a cestovania. Ako som spomínal, mali sme v pláne malé tour po Nórsku, taktiež bolo v pláne ísť do Los Angeles natočiť klip ku skladbe “SUMMER”, ktorá je súčasťou albumu. Veľmi nám chýbajú koncerty.

Aké posolstvo nesie Váš album ?

Celý album má názov “BROKEN PAST” a vyjadruje zlomenú minulosť. Minulosť je niečo, čo nás ťaží a keď sa jej nepostavíme, stiahne nás ku dnu. Treba jej čeliť a navždy sa zbaviť vecí, ktoré už nevieme zmeniť, aby sme mohli konečne začať žiť v prítomnosti. To je odkaz albumu.

Tomášovi ďakujeme za rozhovor a kapele prajeme veľa šťastia a skorý návrat na pódiá.

Avatar

Nikol Melišová

Študentka mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite. Medzi jej najobľúbenejšie činnosti patrí varenie, pečenie, hra na klavír a kinematografia. Miluje zvieratá, prírodu a kvalitnú hudbu.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *