Lifestyle

Ako Iva trávi leto

(Foto: pexels.com)

Leto ešte nedalo posledné zbohom. Ak sa chystáte na dovolenku, tak vám ticho závidím. Ak už máte náhodou po nej a neviete, čo s voľným časom, pokojne sa inšpirujte mojimi tohtoročnými letnými aktivitami.

Seriály

Mala som naozaj dlhú pauzu od seriálov. Po mnohých reklamách na sociálnych sieťach som sa rozhodla pozrieť si prvý diel seriálu American Gods. Toľko zmiešaných pocitov som ešte nemala. Naozaj.

Seriál vytvorili na motívy rovnomenného románu Neila GaimanaHlavnou postavou je Shadow Moon, ktorý odchádza predčasne z väzenia. Dozvedá sa zlú novinu – jeho žena je mŕtva. Shadow sa snaží dostať čo najskôr na jej pohreb. V lietadle stretáva záhadného Mr. Wednesdaya, ktorý mu ponúka prácu. Keď ju príjme, začínajú putovať po Amerike a zhromažďujú starých bohov. Proti nim stoja noví bohovia technológie a globalizácie.

Dúfam, že ani vás seriál nesklame a budete sa tešiť na druhú sériu, ktorú tvorcovia potvrdili po odvysielaní druhej epizódy.

Knihy

Leto je dlhé a knihy môžete čítať v každom počasí. Ja som si na toto leto vybrala zatiaľ tieto štyri knihy. Každá z nich je „z iného súdka“.

Hru o tróny určite netreba predstavovať podobne ako dielo od Gillian Flynn. Stratené dievča sa stalo predlohou úspešného filmu s rovnomenným názvom. Tí, ktorí študujete na Inštitúte slovakistiky a mediálnych štúdií, určite poznáte autora detskej knihy Adela, ani to neskúšaj! Petra Karpinského. Môžete ho poznať aj vďaka Ťukťukovi, s ktorým sme ako malí ťukťukovali. Nová kniha rozpráva príbehy Adely, ktorá so súrodencami žije v Žltom dome, kde zažívajú rôzne dobrodružstvá, vtipné aj smutné.

Neznámou, aj pre mňa, je kniha Nepokojný muž. V kníhkupectve na mňa priam volala slovami: „Prosím, kúp si ma!“ Ako milovník severských krimi príbehov som preto neváhala. Príbeh hovorí o zmiznutí námorného dôstojníka vo výslužbe. Hlavnú postavu, detektíva Wallandera, hľadanie dovedie do minulosti, do čias studenej vojny, pôsobenia pravicových extrémistov a nájomných vrahov z východnej Európy.

Z každého rožka troška (Foto: Iva Tomečková)
Z každého rožka troška (Foto: Iva Tomečková)

Šikovné ruky (?)

Áno, môžem to takto nazvať. Na internete vidím všetko možné s čipkou alebo nejakým vyšívaným vzorom. Po neúspešných pokusoch o štrikovanie a háčkovanie som sa v nedeľu rozhodla. Počas návštevy babky som sa jej opýtala, či by ma naučila krížikovú výšivku. Neverili by ste, ale naučila! 😀

Samozrejme, že mi vyšívanie bez nejakej vzorky nestačilo. Milujem čičmianske vzory. Tak som si hneď jeden aj vyskúšala. Či mi to ide, už posúďte sami. P. S.: Ešte som sa ihlou nepichla :D.

Čičmany či? (Foto: Iva Tomečková)
Čičmany, či? (Foto: Iva Tomečková)

Čo chystáte v lete vy? Každý komentár s vašou inšpiráciou ma poteší (hlavne odporúčania na nové seriály :D).

Avatar

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *