Kultúra

Júnové filmové trháky v CINEMAXE

Orkovia z Warcraftu v júni konečne vo filmovej podobe (Foto: newbsauce.com)

Leto sa už blíži a spolu s ním sú čoraz bližšie aj filmové novinky v kinách. Poniektorí ešte sedia pri učení, iní to už majú za sebou, no nech je, ako je, malý relax v podobe návštevy kina nezaškodí. Na jún pripravilo kino CINEMAX Prešov bohaté množstvo kvalitných snímok, ktoré potešia diváka každého žánru. Unipo Press vám aj tento mesiac prináša ich zoznam. Okrem toho si na našom Facebooku môžete zasúťažiť aj o jeden lístok na 2D predstavenie podľa vlastného výberu. 😉

Júnový mesiac bude predovšetkým veľmi pestrý na komédie, ktoré nesmú chýbať obzvlášť počas skúškového obdobia. Z hollywoodskych dielní do slovenských kín prichádzajú 2. júna Ostrí chlapci s Russelom Croweom a Ryanom Goslingom, v ktorom sa dvaja protikladní detektívi pokúšajú spoločne vyriešiť únos a vraždu. Zmes komédie a akcie sa dostaví aj v druhom diele Ninja korytnačiek, ktoré uvidíme taktiež 2. júna. 16. júna sa v akčnej komédii Centrálna inteligencia pokúsi zachrániť svet Dwayne Johnson, ktorý si ako pomocníka zvolí nie práve ideálneho bývalého spolužiaka zo strednej školy. Z európskej tvorby sa 23. júna do kín dostane francúzska komédia Prázdniny All Exlusive. Film natočený štýlom „Found Footage“ zobrazuje humorný výlet skupinky priateľov do brazílskej džungle.

Kto uprednostňuje snímky nabité emóciami, môže sa tešiť na drámy a romantické filmy. Dramatický žáner odštartuje v CINEMAXE slovenský film Všetko, čo mám rád. Príbeh tridsaťosemročného Tomáša naplnený jeho životnými problémami sa vracia na plátna po dvadsiatich štyroch rokoch 23. júna. Z Francúzska do slovenských kín dorazí 30. júna romantický film s názvom Oslnení slnkom a v ten istý deň aj film Predtým, ako som ťa spoznal, v hlavnej úlohe s Emiliou Clarke.

Čaká nás kvalitný výber animákov (Foto: vidici.sk)

Z dobrodružného žánru sa môžeme v júni tešiť na Legendu o Tarzanovi, ktorá v slovenských kinách odštartuje 30 júna.

Z animovanej tvorby na plátna dorazí modrá rybička Dory, ktorú poznáme z filmu Hľadá sa Nemo. Tá sa dočkala svojho vlastného filmu s názvom Hľadá sa Dory. Ten sa na slovenských plátnách objaví 16. júna. Dorina zlá pamäť vytesní spomienku na rodičov, ktorých kedysi mala, a tak sa ich vydá hľadať. Okrem tohto animáku sa 23. júna môžeme tešiť na film Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie, opisujúci príbeh človeka a robota, ktorí sa spoločnými silami snažia zachrániť planétu Solana.

CINEMAX ponúka na nastávajúci mesiac širokú filmovú škálu a časopis Unipo Press z nej vybral aj zopár blockbusterov, ktoré určite netreba pri návšteve kina vynechať.

Hra peňazí

Thriller režírovaný svetoznámou herečkou Jodie Foster vstúpi do slovenských kín už 2. júna. Príbeh sa odohráva v reálnom čase a zo známych hereckých tvárí sa môžeme tešiť na Georgea Clooneyho v úlohe moderátora finančného televízneho programu a na Juliu Roberts v úlohe jeho asistentky. Počas natáčania vtrhne do štúdia nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok. George Clooneys bombou na tele musí čeliť nielen útočníkovi, ale aj obmedzenému času, aby zachránil svoj život a zároveň rozplietol záhadu konšpirácie, ukrývajúcu sa na pozadí súčasných búrlivých a pretechnizovaných globálnych obchodných trhov. Ako sa príbeh rozuzlí? Uvidíme už 2. júna.

Warcraft: Prvý stret

Kultová počítačová hra sa dočkala sfilmovania (Foto: warcraftmovie.blizzplanet.com)

Dlho očakávaný film nakrútený podľa rovnomennej počítačovej hry, ktorá sa dočkala viac než sto miliónov hráčov po celom svete, príde konečne do našich kín 9. júna. Mierumilovné kráľovstvo Azeroth ohrozujú Orkovia, ktorí opúšťajú svoj umierajúci domov, aby mohli kolonizovať ďalší svet. Ako sa filmári popasovali s adaptáciou tejto úspešnej hry, uvidíme v CINEMAXE už čoskoro.

Deň nezávislosti 2

Druhý diel dobre známeho sci-fi príbehu prichádza k divákom po dvadsaťročnej odmlke. V prvom diele zastavili ľudia inváziu mimozemšťanov a tí sa po dvoch dekádach vrátili, pripravení pomstiť sa a definitívne skoncovať s ľudskou rasou. Epický príbeh a jeho vyvrcholenie uvidíme v slovenských kinách 23. júna.

V zajatí démonov 2

Jún je bohatý na pokračovania a prináša nám aj druhý diel hororu V zajatí démonov, ktorý v roku 2013 vzbudil veľmi pozitívne ohlasy. Exorcisti Ed a Lorraine Warrenovci sa tentokrát presúvajú zo Spojených štátov do severného Londýna, kde vyšetrujú paranormálne javy v dome slobodnej matky žijúcej v ňom spolu so štyrmi deťmi. Pokračovanie napínavého hororového príbehu, voľne nadväzujúceho na prvý diel, sa začne v CINEMAXE premietať 9. júna.

Podfukári 2

A ďalšie pokračovanie do júnovej zbierky. Štyria podfukári (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Lizzy Caplan) sa vracajú aj v druhom diele s cieľom ohúriť divákov svojimi famóznymi trikmi. Avšak tentokrát to nebude ich jediným cieľom; podstatnejšie pre nich je odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý za pomoci trikov dokáže ovládať moderné technológie. Jeho tajomstvo zistíme 16. júna.

Tento mesiac sa v slovenských kinách objaví hneď niekoľko sequelov (Foto: indierevolver.worldpress.com)

Jún je priam nabitý filmovými hitmi rôznych žánrov a každý si zaručene príde na svoje. Odreagujte sa od skúšok alebo si spríjemnite voľný čas a navštívte CINEMAX, bude to stáť za to.

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.