Kultúra Spravodajstvo

Kino Pocity v lete Prešovčanom ponúka premietanie filmov pod nočnou oblohu

Muž menom Ove (Foto: uica.org)

Klubové Kino Pocity, ktoré filmovým fanúšikom ponúka alternatívny program, sa presúva pod nočnú oblohu. Počas nasledujúcich letných mesiacov jún a júl je naplánovaných osem outdoorových premietaní. Letné kino v utorok 13. júna otvorí projekcia talianskej produkcie s názvom Úplní cudzinci.

Atmosféru „oldschoolového“ sledovania filmov si Prešovčania budú môcť vychutnať v záhradnom kine, ktoré sa nachádza za Kinom Scala na Masarykovej ulici. Alternatívne Kino Pocity funguje pod záštitou prešovského občianskeho združenia Cirkus 49. Svojim divákom ponúka filmy z rôznych kútov sveta, aké na veľkých filmových plátnách zvyčajne nenájdeme.

Počas chladnejších mesiacov roka sa filmy premietali v kaviarni Libresso Books & Coffee. Posledná projekcia pred vstupom do letného režimu bola premietaná 30. mája, pričom si diváci mohli pozrieť francúzsku drámu Tanečnica.

Prešovčanov pod hviezdami čaká bohatý filmový program

Premietanie pod hviezdnou oblohou otvorí 13. júna film Úplní cudzinci, „dramédia italiana o klamstvách, tajnostiach a nevere“. Snímka zachytáva partiu dlhoročných priateľov, ktorí sa stretnú na príjemnej večeri. Napadne im však zdanlivo nevinná myšlienka – zdieľať každý hovor aj SMS správu, ktorá príde na ich mobilné telefóny. Dlhoroční priatelia zisťujú, že nie každý člen partie je naozaj taký, akým sa javí pred ostatnými. „Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? V priebehu jedného večera sa ukáže, že až príliš mnoho. Aj tí, ktorých poznáme, môžu byť totiž úplní cudzinci…“

Ďalšie premietanie predstaví 20. júna snímku Muž menom Ove, švédsku drámu pretkanú typickým severským humorom. Film zachytáva starého mrzutého pána, ktorý nenávidí všetkých a všetko. Po smrti milovanej manželky Sonje začne svojmu okoliu znepríjemňovať život ako samozvaný strážca poriadku. Rutinu starého pána Oveho naruší pakistanská rodina, ktorej príchod spustí nečakané udalosti. Film je adaptáciou knižného bestselleru s rovnomenným názvom od švédskeho autora Fredrika Backmanna.

V utorok 27. júna Kino Pocity odpremieta thriller V zajatí démonov 2. Snímka je pokračovaním prvej časti, ktorá vo svete zožala veľký úspech. Filmoví fanúšikovia sa tak môžu tešiť na ďalšie skutočné príbehy démonológov Eda a Lorraine Warrenovcov.  

Júnové premietanie uzavrie vo štvrtok 29. júna film Toto je náš svet. Snímka zachytáva život Bena a jeho rodiny so šiestimi deťmi, ktoré vychováva v srdci divokej americkej prírody. Následkom nečakanej tragickej udalosti však musí opustiť nedotknutú prírodu a konfrontovať svoju rodinu so „skutočným“ svetom, ako ho poznáme my. Jeho idea alternatívneho sveta je zničená a Ben sa musí vysporiadať nielen s otázkami rodičovstva v realite mimo prírody.

Pre každého niečo (Foto: FB udalosti)
Pre každého niečo (Foto: FB udalosti)

Premietanie sa uskutoční v prípade priaznivého počasia. O programe na nasledujúci mesiac vás budeme priebežne informovať. Informácie o prípadnej zmene programu nájdete na facebookovej stránke organizácie.

Zdroj: kinopocity.sk

Avatar

Legenda hovorí, že sa dokáže premeniť z Evil Queen na SnowWhite - záleží od množstva kofeínu v krvi. Miluje kvety, kávu, bylinkové čaje a všetky knihy na svete, no najviac sa jej zrýchli tep pri severských kriminálkach. Taktiež zbožňuje predstavu, že jedného dňa svoju milovanú Škandináviu aj navštívi. U ľudí nenávidí aroganciu a nedostatok sebareflexie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *