Spravodajstvo

Kto hľadá, nájde

Kreativita sa v miestnosti dala krájať (Foto: Michal Ivan)

My sme hľadali – nových kolegov, ktorí pre vás budú pripravovať zaujímavé čítanie na každý deň. A našli sme.

14. marca sa uskutočnil konkurz pre nových redaktorov univerzitného časopisu Unipo Press. O pätnástej sa otvorili dvere miestnosti 373 všetkým záujemcom, ktorí majú chuť urobiť niečo pre seba, rovnako ako aj pre svojich spolužiakov.

Nové nádejné redaktorky aj redaktori mali za úlohu splniť štyri zadania – medzi nimi napríklad napísať krátku správu, pričom museli použiť päť konkrétnych, navonok nesúvisiacich slov. Svoj osobitý ráz predstavili v ďalej časti, kde mali predstaviť dve témy, ktorým by sa chceli v našom časopise venovať a ponúknuť tak niečo, čo tu doteraz nebolo.

Nádejní redaktori v tvorivom procese (Foto: Viktória Koósová)
Nádejní redaktori v tvorivom procese (Foto: Viktória Koósová)

Účastník konkurzu, Dominik Verešpej, hovorí o svojej motivácii písať pre Unipo Press: „Po preštudovaní stránky som si uvedomil, že mi tu chýba kategória športu alebo histórie, a nakoľko som študentom dejepisu, chcel by som sa venovať práve tomuto. Dúfam, že sa stanem členom tejto mladej partie ľudí, ktorí chcú spolu objavovať nové pohľady na svet.“

Potešujúcou správou je, že sa v tomto univerzitnom médiu chcú prejaviť študenti rôznych odborov. Na konkurze sme dali priestor aj záujemcovi z Gréckokatolíckej teologickej fakulty. Konkurz bol preto pripravený aj pre študentov mimo mediálnych štúdií. Dominik je napríklad študentom učiteľstva v kombinácii slovenský jazyk a literatúra a dejepis – s médiami to bol teda jeho prvý kontakt. „Boli isté očakávania, ktoré sa aj naplnili. Bolo to fajn,“ hodnotí samotný konkurz.

My sa už tešíme na nových kolegov a vy sa môžete tešiť na nové, kreatívne nápady a zaujímavé čítanie na Unipo Presse.

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *