Kultúra

Kultúrny vstup do roku 2017, alebo čo nás čaká

Mesiac január nemusí znamenať len začiatok nového roka alebo učenie sa na skúšky. V tomto období si totiž na svoje môže prísť i každý milovník párty, plesov či zaujímavých akcií! O kultúrne podujatia, na ktorých sa môžete zabaviť alebo potešiť svoje umelecké ja, nebude núdza ani v roku 2017!

Veríme, že pre každého z vás bol rok 2016 obohacujúci a plný šťastných momentov. Zároveň však dúfame, že podobne dobrý, alebo ešte lepší, bude pre vás aj rok 2017. A aby sme si úvod tohto roka spríjemnili čo najviac a zároveň sa kultúrne vyžili, prinášame vám typy na podujatia, na ktoré sa začiatkom roka môžete tešiť.

1. III. HRADNÝ PLES
    III. Hradný ples v Prešove. Zdroj foto: pkopresov.sk
    III. Hradný ples v Prešove (Foto: pkopresov.sk)

Vystúpenie speváckeho tria Lady Colors, stredoveké tance alebo videoprojekcia o Prešovskej hradnej ceste. To všetko (a kopa zábavy) čaká návštevníkov Hradného plesu, ktorý sa uskutoční dňa 7. 1. 201719.00historickej sále PKO – Čierny orol. Svojou účasťou prispejete aj na dobročinný účel v podobe obnovy kultúrnej pamiatky pre Hrad roka. Odmena 1500 € poputuje na obnovu jedného zo šiestich hradov v okolí mesta Prešov, ktorý sa zároveň stane Hradom roka. O tom, ktorý z nich to bude, rozhodnú práve návštevníci tohto plesu!

Cena lístka na tento ples je 30 € a zakúpiť si ho môžete v Parku kultúry a oddychu – Čierny orol na Hlavnej 50 v Prešove.

1. GRIMMY PLES
    2. Grimmy ples. Zdroj foto: koikonfait.com
    2. Grimmy ples (Foto: koikonfait.com)

Pokračujeme plesmi! Dňa 13. 1. 2017 o 19.00 ožijú priestory reštaurácie IŠĽA v Nižnej Šebastovej plesom umelcov v podobe tanečníkov, spevákov, ale aj hercov! Do tanca vám zahrajú DJ Miguel a DJ Mikias. Chýbať nebude ani umelecký program žiakov SZUŠ a GRIMMY DANCE COMPANY. Večerom bude hostí sprevádzať moderátorka SKY Rádia, Andrea Majtnerová.

Cena lístka na GRIMMY PLES je 23 € pre dospelého a 16 € pre dieťa do 14 rokov. Zakúpiť si lístky môžete na recepcii v GRIMMY.

Umelkyňa Vlasta Žáková. Zdroj foto: kzvalmez.cz
Umelkyňa Vlasta Žáková (Foto: kzvalmez.cz)

3. Vernisáž Vlasty Žákovej

V januári môžete plesať aj nad umeleckými výtvormi. Od 12. 1. 2017  sa v priestoroch Caraffovej väznice koná vernisáž jednej z prvých absolventiek Fakulty umenia Technickej univerzity v Košiciach, Vlasty Žákovej. Táto výtvarníčka sa vo svojich dielach venuje spracovávaniu vzťahových tém do textilných obrazov a objektov. Prepojenie zvukových, pohybových a svetelných prvkov, na to všetko sa zameriava autorka Vlasta Žáková, ktorej diela budú v Caraffovej väznici prístupné do 28. 2. 2017.

Zregenerujte sa na regenerácii! Zdroj foto:pexels.com
Zregenerujte sa na regenerácii! (Foto: pexels.com)

4. Regenerácia vo Wave klube

Načerpať nové sily do nového roka môžete aj zrelaxovaním pri hudbe  dj-ov Apg & Citron. V prešovskom Wave klube na vás 14. 1. 2017 o 21.00 čaká roots reggae, dubstep, old school hip-hop, ale aj rytmy 70-tych a 80-tych rokov. Príďte sa zregenerovať na REGENERÁCIU!

IT tematika vo Wave klube na Vás čaká v januári. Zdroj foto: pexels.com
IT tematika vo Wave klube na Vás čaká v januári (Foto: pexels.com)

5. WebElement

O tom, že počas januára si v Prešove príde na svoje každý, niet pochýb! Svedčí o tom aj akcia s názvom WebElement, ktorá sa uskutoční 16. 1. 2017 o 19.00, opäť v prešovskom Wave klube. Vítaní sú všetci priaznivci zaujímajúci sa o tvorbu web stránok, design, grafiku, či programovanie.

Dominika Sedláková

Študujem, čítam, píšem, hľadám, zisťujem, zaujímam sa..Rada sa s čitateľmi podelím o rôzne zaujímavé podujatia, rozhovory či o všeličo, čo mi cestou "len tak brnklo do nosa" :)