Kultúra Rozhovory

Literáreň #2

(Foto: Unipo Press)

V marcovej časti Literárne je reč o populárnej literatúre. Moje pozvanie prijala ďalšia zaujímavá hostka, ktorej práve knihy tohto žánru zmenili život.

Magdaléna Dzinová, študentka tretieho ročníka bakalárskeho stupňa mediálnych štúdií, bola ochotná vám s nadšením porozprávať svoju cestu ku knihám. Je dôkazom toho, aké dôležité je nezanevrieť na knihy po prvých negatívnych skúsenostiach – a bonusový bod má za vzťah k literatúre, aj keď to nie je práve jej študijný odbor. Inšpirovať sa tak môžete aj vy.

„Čítala som len také nudnejšie knihy, ktoré mi dala teta v knižnici. Keď som mala desať rokov, dostala som Harryho Pottera od môjho bratranca, a tým sa spustila moja radosť z čítania.” 

Aj o tom, ako doteraz s Meg čakáme na naše listy z Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, je táto epizóda Literárne. Čo si myslíme o autorke tejto obľúbenej knižnej série či iných dielach populárnej literatúry sa dozviete vo videu.

Nezabúdajte ani na našu súťaž – detaily a podmienky nájdete v marcovej Literárni. 🙂

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *