Rozhovory Spravodajstvo

Martin Navrátil: „Cestovanie musí mať príbeh“

(Foto: Ivana Šaffová)

Prešov — Na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove sa uskutočnila zaujímavá prednáška s úspešným  travel blogerom a cestovateľom Martinom Navrátilom. Je známy najmä vďaka cestovateľskému portálu Travelistan, kde môžete nájsť rôzne cestovateľské tipy, rady a itineráre.

Študentom porozprával o svojich cestách, krajinách, ktoré navštívil a zážitkoch, ktoré sa mu stali. Na otázku, prečo    sa rozhodol začať cestovať, odpovedal: „Chcel som vidieť svet na vlastnej koži.“ Študenti sa taktiež dozvedeli mnoho zaujímavostí a trikov, ako cestovať čo najlacnejšie, dostali odporúčania na rôzne turistické destinácie či miesta, ktoré za návštevu určite stoja. Ak by ste boli zvedaví a chceli sa o jeho dobrodružnom živote dozvedieť viac, navštívte jeho cestovateľský portál http://travelistan.sk/.

(Foto: Ivana Šaffová)

Prednášku zorganizoval Rudolf Gábriš, študent 2. ročníka magisterského štúdia Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. „O to viac si vážime, že máme takýto kontakt so študentmi, ktorí sú ochotní sami od seba niečo takéto pripraviť.“ dodáva Anna Šenková, vedúca katedry turizmu a hotelového manažmentu.

Spoločná fotka nemôže chýbať (Foto: Ivana Šaffová)

A na záver, odkaz od Martina Navrátila pre všetkých študentov Prešovskej univerzity: „Cestujte po svete, užívajte si život a choďte si za svojim snom, to je to hlavné. Každý má ten sen, nemusí byť cestovateľský, ale choďte si za svojim snom.“

Ivana Šaffová

Milá a večne usmievavá študentka Turizmu, hotelierstva a kúpeľníctva, ktorá zbožňuje dlhé rozhovory pri kávičke, písanie a prechádzky v prírode. Najradšej relaxuje pri dobrej knihe či filme. Je otvorená novým príležitostiam a všetko robí naplno a najlepšie ako vie. Deň čo deň sa snaží byť stále lepším človekom.