Spravodajstvo

Medzinárodný festival animovaných filmov zaujal široké publikum

Kino Scala hostilo Bienále animácie Bratislava (Foto: Henrieta Hlinková)

Medzinárodný festival animovaných filmov (nielen) pre deti sa už po druhýkrát predstavil aj v Prešove. XIV. ročník Bienále animácie Bratislava (BAB) sa v dňoch 9. – 11. 10. 2018 konali v Prešovskom Kine Scala a 12. 10. 2018 aj v priestoroch našej univerzity v miestnosti č. 91.

Festival ponúka nekomerčný typ produkcie a kvalitné animované filmy z celého sveta. Premietanie súťažných filmov sa konalo v ôsmich pásmach, kde diváci mali možnosť vidieť 84 filmov z viac ako dvadsiatich krajín sveta (z Česka, Maďarska, Ruska, Estónska, Francúzska, Taiwanu, Kanady, Japonska a mnohých ďalších krajín).

Sebastián, Základná škola, 2. stupeň

„Tento festival hodnotím veľmi pozitívne. Páčili sa mi moderátori, celé to bolo vtipne poňaté a cítil som sa veľmi príjemne. Osobne nemám vybraný jeden žáner filmov, ktorý mám najradšej. Keď je však film s dobrou myšlienkou a dobrým scenárom, tak si ho veľmi rád pozriem.”  Najviac ho zaujal film s názvom INÝ, ktorý pochádzal z Iránskej produkcie a mal podľa jeho slov veľmi peknú myšlienku. Film bol odvysielaný vo štvrtok v 6. súťažnom pásme.

Dávid a Emka, Základná škola, 1. stupeň

„Nám sa veľmi páčili Websterovci. Chodíme na základnú školu a páči sa nám tam. Aj filmy boli super, len škoda, že si ich nevieme pozrieť aj doma. Tie pavúky sa nám veľmi páčili.” Film, ktorý týchto žiakov oslovil pochádzal zo slovenskej produkcie a jeho celý názov znie WEBSTEROVCI – OCKO HRDINA, ktorý bol odvysielaný v III. súťažnom pásme.

Dávid a Emka (Foto: Henrieta Hlinková)

Kristián, Základná škola, 1. stupeň

“Mám 8 rokov a chodím na základnú školu. Veľmi sa mi tu páčilo. Filmy boli všetky super a neviem povedať, že ktorý sa mi páčil najviac. Doma si rád pozriem špiónske rozprávky.”

Patrik, Základná škola, 2. stupeň

„Akciu hodnotím veľmi dobre. Bolo to fajn, že sme nemuseli sedieť v škole, ale byť v kine. Najviac ma zaujal film NAHNEVANÝ. Doma si rád pozriem akčné filmy.”

Daniel a Hugo, Základná škola, 1. stupeň

Danielov najobľúbenejší film je SÁM DOMA. „Videl som to už veľmi veľa krát,” dodal. Hugo si veľmi rád pozrie film Winnetou. „ Rozprávky a filmy niekedy pozeráme aj v škole na náboženstve,” povedal Daniel.

Kino Scala privítalo počas festivalu animovaných filmov vo svojich priestoroch takmer tritisíc detí z materských, základných a stredných škôl. Pripravený bol pre nich bohatý program plný filmov zo slovenskej a svetovej produkcie. Každý zo zúčastnených po skončení  premietania hlasoval za film, ktorý sa im najviac páčil.

Avatar

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *