Spravodajstvo

Moderátor Europy 2 sa stretol so študentmi Prešovskej univerzity

Vlado Varecha všetkých povzbudil k tomu, aby študentské časy naozaj dobre využili (Foto: Patrik Čigáš)

Vo štvrtok 26. októbra na pôde Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity diskutoval so študentmi moderátor rádia Europa 2  – Vlado Varecha. Prišiel sa podeliť o zaujímavosti zo svojho osobného i profesného života a odpovedať na otázky zvedavých študentov.

Hlavnou organizátorkou a moderátorkou podujatia bola študentka Mária Kollarčíková. Stručne uviedla hosťa a začala živú diskusiu. Všetci prítomní tak mali možnosť položiť moderátorovi otázku a dozvedieť sa niečo o jeho živote, ale aj o tom, ako to chodí v mediálnom svete.

Vladimír „Láďo“ Varecha je rodákom z neďalekých Lipian, s týmto krajom ho mnohé spája, a hoci na to nemá už toľko priestoru, rád sa na východ vracia. S úsmevom si zaspomínal na študentské časy. V pozícii študenta si nikdy nevedel dobre predstaviť budúcnosť a k svojej aktuálnej práci sa dostal skôr zhodou rôznych okolností. Aktuálne v Europe 2 moderuje rannú show Wake Up! a svoju prácu hodnotí takto: „Na mojej práci ma baví tá rôznorodosť. To, že každý deň je iný. Niekedy človek nevie, čo mu pracovný deň prinesie. Každý deň prináša rôzne zábavné situácie, človek si môže do istej miery robiť, čo chce, a baviť sa. Keď môže človek baviť aj iných ľudí, tak je to o to lepšie a krajšie.“

Moderátora na pôde fakulty privítal prodekan Gabriel Paľa (Foto: Erika Varcholová)

Viacerých zaujímalo, ako sa východniar dokázal zbaviť prízvuku a teraz môže bez problémov pracovať v rozhlase: „Nemám pocit, že by zbavovanie sa prízvuku stálo veľa práce. Jednoducho je potrebné dať si pozor, sústrediť sa a potom to akosi ide. Už keď sa dostanete do toho prostredia, na pracovisko, kde ľudia nemajú prízvuk, nalepí sa to aj na vás a dávate si viac pozor. Keď prídem na východné Slovensko, môj prízvuk je rýchlo naspäť, a keď sa vrátim do Bratislavy, trvá mi asi pol dňa, kým sa ho znovu zbavím.

Redakcii Unipo Pressu tiež prezradil, či by ho lákala práca v televízii: „Áno, práca v telke ma aj láka. Na druhej strane, v rádiu môžem byť sám sebou, môžem byť viac uvoľnený. Prácu v rozhlase by som asi iba tak nemenil. Má svoje veľké výhody. Zvlášť v rádiu, v ktorom som teraz, som výnimočne spokojný. Ale televíziu by som chcel vyskúšať, tak možno časom.“

Všetkým čitateľom odkazuje: „Choďte si za svojimi snami a bavte sa popritom. Ak budete plniť svoje sny a budete plniť aj sny ostatných ľudí, bude to perfektné.“

Patrik Čigáš

Roztržitý puntičkár s citom pre nezvyčajné veci. Rozplývam sa v britskom humore, hľadajúc základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Často sa venčím na čerstvom vzduchu v pekných pozostatkoch slovenských lesov. No a popritom všetkom píšem, aby som nezabudol čo sa vlastne stalo. Moja pozornosť pritom smeruje hlavne na knihy, vychytávky z internetu a zaujímavé kultúrne podujatia.