Lifestyle

Môj rok 2017 s Unipo Pressom

Moje televízne leto aj vďaka Unipo Pressu (Foto: Michal Soroka)

Dnes pomyselne zatvárame poslednú kapitolu roka 2017. V mysliach sa nám vynárajú spomienky, hodnotíme mesiac po mesiaci a v našich hlasoch cítiť nostalgiu. S fotografiami v rukách a možno so slzami na krajíčku spomíname na všetko, čo nám tento rok priniesol. Unipo Pressu víťazstvo v prestížnej súťaži, novembrové druhé výročie, nový redakčný tím. A ja som vďačná, že som mohla byť toho súčasťou.

Po vyhlásení výsledkov s našimi porotcami (Foto: Zuzana Štelbaská)
Po vyhlásení výsledkov s našimi porotcami (Foto: Zuzana Štelbaská)

Sme najlepší!

Koncom apríla 2017 sme sa zúčastnili celoslovenskej novinárskej súťaži stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero. Po úspechu z roku 2016 v podobe tretieho miesta v kategórii Elektronické magazíny sme mali nádej, že by sme mohli obhájiť bronzovú pozíciu. Rady porotcov sme si zobrali k srdcu. Vlastná webová stránka a kompletný redizajn loga priniesli svoje ovocie. Na súťaži Štúrovo pero sme získali prvé miesto v kategórii Elektronické magazíny, čím sa Unipo Press stal najlepším online študentským magazínom na Slovensku. Tento úspech a aj víťazstvá našich kolegov z Rádia Paf a Televízie Mediálka v rôznych iných súťažiach ocenil aj rektor Prešovskej univerzity Peter Kónya, ktorý nás v máji tohto roku pozval na priateľské stretnutie.

Zástupcovia študentských médií s rektorom Prešovskej univerzity Petrom Kónyom (Foto: Peter Zubaľ)
Zástupcovia študentských médií s rektorom Prešovskej univerzity Petrom Kónyom (Foto: Peter Zubaľ)

Televízne leto

Vďaka práci v Unipo Presse som na Štúrovom pere v roku 2016 získala Cenu televízie Markíza spojenú so stážou v redakcii markiza.sk. Boli to skvelé dva týždne plné nových skúseností a príležitostí. Po tejto úspešne absolvovanej stáži som sa aj v roku 2017 vrátila do Markízy a celé leto som bola súčasťou webového tímu. Počas dvoch mesiacov som publikovala takmer päťdesiat článkov a reportáží. S filmovým štábom seriálu Komisár Rex som strávila jeden deň a tiež som sa zúčastnila augustového Dňa otvorených dverí, počas ktorého som stretla krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka a svetové kondičné hviezdy Chrisa Powella s manželkou Heidi. A to všetko vďaka práci v Unipo Presse.

S hviezdami DOD TV Markíza, Chrisom a Heidi Powell
S hviezdami DOD TV Markíza, Chrisom a Heidi Powell (Foto: archív JT)

Nový tím, nový začiatok

S viacerými redaktormi Unipo Pressu sme sa v novom akademickom roku museli rozlúčiť. Absolventi odboru mediálne štúdiá, ktorí stáli pri zrode nového študentského média na Prešovskej univerzite, nechali priestor mladším kolegom. A tak v septembri rady redakcie Unipo Pressu rozšírili noví redaktori s kreatívnymi nápadmi. V novembri 2017 sme spoločne oslávili druhé výročie Unipo Pressu. Na našej facebookovej stránke máme 1084 fanúšikov. Za posledný rok sa na stránke Unipo Pressu tešíme z takmer 652 000 návštev. A tento článok je päťstým publikovaným článkom. 🙂

Milí čitatelia! Ďakujeme vám za vašu priazeň a podporu v roku 2017. Zároveň ďakujeme za spoluprácu našim partnerom. Vďaka patrí aj Prešovskej univerzite, Filozofickej fakulte a v neposlednom rade Katedre komunikačných a mediálnych štúdií. Bez vás a vašej pomoci by Unipo Press ani nevznikol. V mene redakcie Unipo Pressu vám všetkým prajeme úspešný štart do nového roka 2018 a už teraz sa tešíme na to, čo prinesie ďalší rok. Dočítania v novom roku, priatelia!

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *