Kultúra Lifestyle

Nestačí ti vedieť povedať len pizza a grazie? Príď na kurz taliančiny zdarma!

Foto: facebook.com/cukrarendelizie

Buongiorno! Come stai? Parli italiano? Come ti chiami? Znie to pekne, však? Ak je ti tento temperamentný južanský jazyk sympatický a chcel by si sa ho naučiť, si na správnej adrese! Novootvorená prešovská cukráreň Delizie prichádza s neodolateľnou ponukou: kurz taliančiny pre všetkých zdarma!

Iná než ostatné

Na Hlavnej ulici v Prešove, medzi starými budovami, ukrýva sa nenápadná, sympatická cukráreň. Hneď na prvý pohľad je zrejmé, že toto miesto nepatrí k tým obyčajným, fádnym. Ako prvá vás zaujme hudba, ktorá sa šíri priestormi cukrárne. Príjemné melódie pripomínajúce slnkom zaliatu krajinu a zvučný jazyk našepkávajú, že ste sa zrazu ocitli na juhu nášho kontinentu. Priateľskú atmosféru dopĺňa srdečný úsmev personálu a typické veselé ciao. Vitajte v talianskej cukrárni Delizie, ktorá prináša to najlepšie z Talianska rovno k nám do Prešova!

Priestory novootvorenej talianskej cukrárne. (Foto: facebook.com/cukrarendelizie)

Fajnoty a dobroty

Prečo by ste sem mali prísť? Jednoducho zo zvedavosti. Možno ste zvedaví, ako chutia pravé talianske cukrovinky, koláčiky, torty. Alebo vás zaujíma, ako vonia dobrá kvalitná talianska káva. Alebo by ste chceli vedieť, ako sa tí Taliani medzi sebou vlastne rozprávajú. Na toto všetko vám dá cukráreň Delizie odpoveď. Ochutnáte tu typické i menej známe talianske zákusky, výbornú kávu vo všetkých možných verziách a spoznáte kúsok ich tradičnej kultúry a atmosféry.

Sladké špeciality z kvalitných surovín pečú praví Taliani. (Foto: facebook.com/cukrarendelizie)

Corso di Italiano gratis/kurz taliančiny zdarma

Okrem toho však cukráreň ponúka čosi navyše. Ak sa vám páči talianský jazyk, ale okrem slov pizza, benespaghetti neviete ceknúť ani ň, táto špeciálna ponuka je práve pre vás: cukráreň Delizie vás pozýva na KURZ TALIANČINY zdarma!

Vítaní sú všetci, začiatočníci aj pokročilí, študenti aj pracujúci, mladí aj starší. Kurz bude prebiehať počas siedmich týždňov každý pondelok od 17.00 v priestoroch cukrárne Delizie (Hlavná 77, Prešov). Lekcie bude viesť rodený Talian Flavio Ferraresi, ktorý má s vyučovaním taliančiny pre Slovákov dlhoročné skúsenosti. Účasť na kurze je bezplatná, je však nevyhnutné zaregistrovať sa pomocou online formuláru, ktorý nájdete tu.

Kurz prebieha počas siedmich týždňov každý pondelok. (Foto: facebook.com/cukrarendelizie)

Ak vás táto ponuka zaujala, bola by šialené ju nevyužiť. Veľa urobiť nemusíte: stačí sa len prihlásiť, zozbierať odvahu a prísť v pondelok o piatej naučiť sa niečo nové. K tomu priateľská atmosféra, chutné koláčiky a milí ľudia – Taliansko ako vyšité. Ci vediamo, amici! Vidíme sa, priatelia!

Avatar

Emília Humeňanská

Študentka odboru mediálne štúdiá. Najlepšie sa cíti v prírode v spoločnosti milých ľudí, kde nachádza slobodu a pokoj. Milovníčka rodnej zeme, dobrej hudby a spevu. Nekompromisná optimistka, rada počúva a rozpráva. Snaží sa vnímať svet inými očami a rozdávať radosť.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *