Kultúra Nezaradené

Október fest 2018

28. a 29. septembra 2018 sa, na jedinom cyklistickom velodróme na Slovensku, uskutočnil prvý ročník prešovského Október festu. Organizátori, študentom veľmi dobre známeho, „Unipo festu“ tak priniesli jesennú tradíciu majálesu aj prešovským milovníkom hudby a zábavy.

Rozlúčka s letom, jesenný majáles, či „opening semester party“ pre študentov Prešovskej univerzity. Festival niesol niekoľko prívlastkov, avšak jednoznačná bola zábava podmienená bezchybnou organizáciou, dobrým jedlom a pivom, a v neposlednom rade koncertami slovenských kapiel, pri ktorých si prišli na svoje mladšie aj staršie ročníky.

Areál prešovského velodrómu (foto: Petra Hartmannová)

Október fest ako sa patrí

Organizátori prichystali pre návštevníkov možnosť ochutnať 6 značiek piva a rozsiahlu škálu dobrôt, či už od „Šuhajíkov pri panvici“ alebo od známeho „Folks food“, či iných výborných podnikov a kuchárov. Pre širokú verejnosť bolo lákadlom nazrieť na vynovený prešovský cyklistický velodróm, ktorý nemá na Slovensku obdobu. Bolo zaujímavé vidieť, ako sa, dnes už, legendárne športovisko, dokáže v priebehu niekoľkých dní zmeniť na dejisko festivalu a kultúrneho života.

Na podujatí vystúpili slovenské kapely, medzi ktorými nechýbali východoslovenské, publikom obľúbené stálice, Smola a hrušky, Helenine oči, či Fictive Marry. Piatkový program ukončil v neskorších hodinách slovenský raper, označovaný ako majster slova – Majk Spirit.

Smola a hrušky (foto: Petra Hartmannová)

“OKTOBER FEST by mal splniť účel kvalitnej rozlúčky s letom pre širokú prešovskú verejnosť, kde si do priestorov velodrómu, cez víkend môžu prísť ľudia každej vekovej kategórie vypočuť koncerty svojich obľúbených kapiel. Zároveň to nebola „masovka“ ako na iných podujatiach, ale každý si prišiel na svoje a areálom sa podľa odhadu premlelo cca 2.000 spokojných návštevníkov. “

Uviedol v tlačovej správe organizátor podujatia, Ing. Gabriel Spišák.

 

Fotoreport z festivalu si môžete pozrieť na našej facebookovej stránke.

Avatar

Petra Hartmannová

Dievča nie príliš dievčenské, ľúbiace hory, kávu (lungo bez mlieka ak by ste ma chceli pozvať) a vôňu vanilky. Srdce jej zaplesá, keď sa dostane k fotografovaniu, či k písaniu svojich pocitov a poviedok (zatiaľ) do zásuvky. Verí, že všetko, čo sa deje, sa z nejakého dôvodu diať má, a že na dobré veci si treba trpezlivo počkať (čo ale neznamená nič pre to neurobiť...).

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.