Kultúra

Podujatia na týždeň 13. 2. – 19. 2.

(Foto: Michal Ivan)

13. 2. (pondelok)

Workshop: „Žili šťastne až do smrti“ alebo mýty o vzťahoch; Viola: 18.00
Prednáška spojená s workshopom realizovaná v rámci Národneho týždňa manželstva 2017. Celosvetová kampaň, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína, propaguje a podporuje manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Podujatie je určené nielen pre manželov, ale aj pre páry a jednotlivcov, ktorých zaujímajú partnerské vzťahy.

14. 2. (utorok)

Podujatie: LITErád – večer s literatúrou a šansónom; Viola: 18.00
Literárny večer so šansónom, na ktorom vám hostia predstavia literárny časopis Vertigo a vydavateľstvo FACE.

Kino: Profil Jim Jarmusch: Trvalá dovolenka; Libresso: 19.00
Debut amerického nezávislého režiséra Jima Jarmuscha je portrétom mladíka menom Aloysious Christopher Parker, inak známeho ako Allie. Allie žije svoj život na ceste od jedného miesta a človeka k inému človeku a miestu. Vstupné: 3/2 €  s preukazom ASFK

Diskusia: Café Európa; Wave: 17.30
Diskusný večer o aktuálnych európskych, zahraničnopolitických, ale aj lokálnych témach. Tentokrát sa bude diskutovať na tému „Aký obchvat potrebuje Prešov?“ Diskutovať budú Štefan Kužma (viceprimátor Prešova), Ladislav Dudáš (investičný riaditeľ NDS) a Ján Kovalčík (analytik INEKO). Moderátorom bude Vladimír Bučík.

15. 2. (streda)

Diskusia: FFave6; Wave: 18.30
Diskusia v rámci podujatia Dňa otvorených dverí na PU v Prešove sa bude zameriavať na tému „Má štúdium humanitných a spoločenských vied zmysel?“. Hostia: Andrea Čajová, Blažena Sendrovičová a Stanislav Šanta.

Kino: Cestovateľské kino: India; Scala: 19.00
Krajina pestrá ako korenie a látky na miestnom trhu. Krajina, v ktorej musíte mať neustále otvorené oči, lebo na každom kroku na vás číhajú zaujímavé zážitky. Vydajte sa do Indie – do jednej z najväčších, najľudnatejších a najrozmanitejších krajín sveta, pre ktorú platia prídavné mená voňavá, krásna, ale aj špinavá a smradľavá. V sprievode cestovateľa Martina Navrátila sa pozriete nielen na klasické miesta, ale aj tam, kam veľa turistov nechodí. Počas večera sa dostaneme od predhorí Himalájí až k posvätnej rieke Gange.

Koncert: JAM SESSION VOL. VII; Christiania: 20.00
Stretnutie muzikantov okolo kapely Med Jam Band a ich nielen hudobných hostí. Každý zúčastnený má v tento večer možnosť stať sa aspoň na chvíľu tvorcom programu.

16. 2. (štvrtok)

Koncert: Koncert českého pesničkára Pepu Nosa; Viola: 19.00
Koncert českého pesničkára, ktorý hrá na gitare, fúkacej harmonike, ale aj na klavíri. Jeho texty zasahujú do filozofických, duchovných a spoločensko-kritických tém. Vstupné: 3 €

Koncert: Valentínsky klavírny večer; Čukoláda: 15.00
Príjemné posedenie pri klavírnych melódiách troch talentovaných študentov.

Divadlo: Uľej, uľej; Divadlo Alexandra Duchnoviča: 19.00
Divadlo Etudy z Kendíc vás pozýva na svadobnú komédiu s pesničkami, tancom a živou kapelou, ktorá je autorským debutom Janka Ivana. Tvorcovia v nej vtipným spôsobom poukazujú na rôzne zaujímavé a komické situácie, ktoré sa na svadbách stávajú.

17. 2. (piatok)

Burza: Burza starožitností a kuriozít; Hlavná ulica – pešia zóna: od 8.00
Tradičná burza starožitností a kuriozít na pešej zóne.

Koncert: Koncert skupiny Jablkoň; Viola: 19.00
Skupina vznikla pred vyše tridsiatimi rokmi a po jej jazzových začiatkoch sa pohybuje aj v žánroch, akými sú folk, rock, a neskôr prešla aj k žánru vážnej hudby. Vstupné: 12 €

Koncert: Excelent Urban Party – Nvmeri & The Void; Wave: 21.00
Vo Wave sa vám predstavia dve kapely. Prvou z nich je prešovská skupina The Void. Druhou skupina Nvmeri, ktorá hrá elektronickú hudbu inšpirovanú škandinávskym indie popom. Vstupné: 3 €

Koncert: Modré hory a Aby Wolf; Christiania: 20.30
Známa slovenská kapela Modré hory si priviedla z Ameriky speváčku Aby Wolf. Žáner zas raz nevedia ozrejmiť, je to atmospheric, čo znie miestami ako elektropop? Alebo niečo iné? Modré hory chystajú album „Luxus klan“ a pár skladieb zahrajú aj z neho. Bude s nimi aj Roland Kánik. Budú beaty, rýmy, klávesy, sranda a všetko.

18. 2. (sobota)

Podujatie: Spoločenské hry pre celú rodinu; Viola: 14.00
V rámci Národného týždňa manželstva 2017 organizátori pripravili pre návštevníkov herné popoludnie pre deti s rodičmi pri moderných spoločenských hrách.

Divadlo: KOZA A Kladivo TOUR (KDvP), Wave: 19.00
Kremnické divadlo v podzemí predstaví nový autorský kabaret o stave našej mysle na tému sebectvo versus solidarita. Koláž autentických situácií zo života hercov v podobe rôznych žánrov, ako sú pohybové divadlo, voice-band, stand-up, šánsón či protest-song.  

19. 2. (nedeľa)

Podujatie: Mimoriadne objavovanie Prešova; Mestské informačné centrum: 14.00
Cieľom projektu je oboznámiť Prešovčanov, ale aj návštevníkov mesta s historickými aj súčasnými zaujímavosťami mesta. Tentokrát sa téma zameria na Príbytky viery na Sídlisku III. Vstupné: predpredaj 1,50 €, na mieste 2,30 €

Podujatie: Libresso & PoP-Cult Hraviareň, Libresso: Books & Coffee: 15.00 – 20.00
Všehochuť moderných hier – v poradí prvé stretnutie pri stoloch s hrami! Dozviete sa viac o svete moderných spoločenských hier a budete si môcť zahrať hry v našej novovzniknutej herni. Vhodné pre začiatočníkov i skúsených hráčov. Máte sa na čo tešiť. Vekovo je podujatie určené pre hráčov od 10 rokov.

Podujatie: Skús cirkus; PKO Čierny orol: 16.00
Holáááá, holááááá! Cirkusová škola volá! Ak máš chuť a vkusu kus, neváhaj a cirkus skús! V našej hodinovej škole sa naučíte všetky cirkusové umenia! Kúzla a čary, ktoré sú zábavné a bezpečné. Žonglovanie, akrobacia, povrazolezectvo i krotenie divých šeliem! Ale nie, nebojte sa! My zvieratká netýrame. My zvieratká oživujeme. Ako? Nuž, tak to sa príďte pozrieť!

Divadlo: DJZ

DAD 

Výstavy: Šarišská galéria

Krajské múzeum v Prešove

Caraffova väznica

  • Vlasta Žáková – Textilné obrazy a objekty; 20. 1. – 28. 2. 2017
  • Priemet Plochy – Projection area, výber z tvorby akad. maliara Štefana Balázsa; 16. 2. – 31. 3. 2017

NKP Solivar

ŠVK Prešov

Šport: 

  • Hádzaná: TATRAN vs. Malacky; Tatran handball arena; 15. 2. 2017
  • Volejbal: VK Eperia Prešov vs. Senický volejbalový klub; Športová hala Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej, Prešov (extraliga ženy); 18. 2. 2017

Program kina CINEMAX nájdete v tomto článku a program Divadla Jonáša Záborského tu.

Avatar

Michal Ivan

Píšem rád, nie však o sebe... Prajem príjemné čítanie našich článkov. ;-)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *