Kultúra

Podujatia na týždeň 3. 4. – 9. 4.

3. 4. (pondelok)

Podujatie: HandPan – spievajúca oceľ; Viola: 17.00
Ak sa aktívne zaujímate o hudbu a uvítali by ste možnosť prísť do kontaktu s jedinečným a netradičným hudobným nástrojom s názvom HandPan, tento odkaz je pre vás. HandPan je hudobný nástroj, ktorý vyniká svojím magickým zvukom. Každá z jeho častí je upravená tak, aby hrala iným tónom. Pri bubnovaní oboma rukami dochádza k úchvatnej kombinácii zvukov a tónov.

4. 4. (utorok) 

Koncert: Sólo  duo  trio (akordeón); Viola: 19.00
1. ročník prehliadky súčasnej hudobnej tvorby, ktorý sa bude konať v priestoroch Literárnej kaviarne VIOLA v Prešove. Zámerom prehliadky je predstaviť v rámci série štyroch koncertov vždy jeden hudobný nástroj v kontextoch sólovej a komornej hry. Súčasťou večerov budú premiéry diel slovenských a zahraničných skladateľov, lektorské vstupy skladateľov a muzikológov a odprezentuje sa aj slovenská interpretačná scéna.

Podujatie: Večer s kníhkupectvom Artforum  Ľubor Králik; Wave: 19.00
17 rokov práce, 10 000 hesiel, literárna udalosť roka 2016. Sme veľmi radi, že Stručný etymologický slovník, ktorý sa stal vlani bestsellerom, príde osobne predstaviť jeho autor, jazykovedec Ľubor Králik!

5. 4. (streda)

Koncert: Jazz Ansámbel Konzervatória Košice; Viola: 18.00
Ak ste milovníkmi jazzu a hovoria vám niečo mená ako D. Ellington, M. Davis a D. Gillespie (ktorých kompozície počas večera určite zaznejú), príďte k nám a prežite príjemný večer v spoločnosti kvalitnej jazzovej hudby.

Podujatie: Kórejské Denníky  Oliver Filan; Wave: 19.00
Všetko, čo ste o Kórei chceli vedieť a báli ste sa opýtať! Zoberte svoje oči a uši na druhý koniec sveta. Strhujúca prednáška Olivera Filana, ktorý prichádza so svojimi zážitkami. Tie nazbieral počas siedmich mesiacov v Južnej Kórei. Žil tam, pracoval a spoznal krajinu nielen ako turista. A verte, že aj hypermoderná spoločnosť vie byť poriadna exotika!

Koncert: Prešovská hudobná jar, Michial Adamenko a jeho žiaci; PKO Prešov: 19.00
Koncert Prešovskej hudobnej jari – Gabriel Kopilec a študenti, speváci z triedy Michaila Adamenka na Konzervatóriu v Košiciach. Vstupné: 2 €

6. 4. (štvrtok)

Podujatie: Apoštol Slovanov; Krajské múzeum Prešov: 16.00
Krajské múzeum v Prešove vás pozýva na hudobno-poetický recitál a prednášku k výstave Sila viery vpísaná do modlitby v priestoroch Rákocziho paláca na Hlavnej 86.

Kvíz: Pub Quiz; Wave: 20.00
Príďte si potrápiť hlavu. 51/31 otázok, tímová práca a nenormálne ceny. Štartovné 1 €. Doping povolený v rozsahu nápojového lístka. 🙂

7. 4. (piatok)

Koncert: Gonsofus: V Tvojom MESTE TOUR III; Wave: 21.00
Pred vydaním nového albumu Gonsofus vyrazí na turné po slovenských kluboch. Zastavia sa aj vo Wave klube. Tretia edícia turné s tradičným názvom Gonsofus v tvojom meste sa uskutoční v marci a začiatkom apríla. Gonsofus predstaví na koncertoch ešte nehrané pesničky z nového albumu, ktorý duo plánuje vydať tento rok na jar.

Podujatie: Zážitky dobrodruha II; Viola: 18.00
Putovanie divokou prírodou s Lacom Sedlákom. Vstup voľný

Divadlo: Ženský zákon v šarišskom nárečí; DAD: 19.00

8. 4. (sobota)

Bazár: Dobrý Bazár Prešov; Christiania: 10.00 – 17.00
S nastávajúcou jarou prevetráme šatníky a zásuvky, z ktorých povyťahujeme všelijaké zaujímavosti. Čaká na vás bazár oblečenia, burza kníh, cédečiek, šperkov, rôznych drobností, predaj výrobkov od šikovných handmade výrobcov a tiež možnosť zaobstarať si krásne výrobky s aktuálnou veľkonočnou tematikou, ako aj možnosť kúpiť si jarné sadeničky rôznych kvetov a kvetinové čelenky.

Podujatie: Tattoo SHOW Prešov; PKO Prešov: 11.00 – 22.00
Jedinečná akcia na východe Slovenska, tetovacia súťaž s medzinárodnou účasťou a sprievodným programom. Viac ako 40 špičkových profesionálnych tetovačov vám predstaví svoje umenie na koži. Prvýkrát na Slovensku uvidíte tradičné ručné tetovanie až z druhého konca sveta prostredníctvom nášho hosťa Brenta McCowna z Nového Zélandu. Presvedčíte sa o tom, že tetovanie je ozaj majstrovstvom. K tomu patrí aj dobrá muzika z prešovskej scény. Svoj talent vám predvedú aj majsterky sveta v Pole Dance.

Divadlo: Pat a Mat s kamarátmi; Scala: 16.00
Pozývame vás na rozprávkové divadelné predstavenie, v ktorom uvidíte naživo známe rozprávkové postavičky z večerníčkov: Pat a Mat, Maťko a Kubko, Slimák Maťo a škriatok Klinček, Traja chrobáci, Majka z Gurunu či Deduško Večerníček. Vstupné: 7 €

Podujatie: Prešov – Narcisový beh; ZOC MAX: 16.00
Druhý ročník nesúťažného charitatívneho Narcisového behu v Prešove! Štartovné: 3 €

Koncert: Jazzda #2: Barbora Bloom; Christiania: 20.30
Recyklácia spomienok a triedenie myšlienok je zásadnou esenciou sólového debutového albumu Barbory Bloom. Barbora doposiaľ spievala po anglicky v kapele Bloom. V októbri minulého roka však vydala svoju sólo prvotinu 15/7 s tvorbou v domácej reči. Na koncerte odznejú skladby z albumu, ktorý je plný melancholickej elektroniky v kombinácii s pestrou zmesou nástrojov a silnou atmosférou.

Prednáška: Rytmus v živote dieťaťa – seminár; Viola: 10.00
Dieťa má prirodzenú potrebu rytmu. V dnešnej rýchlej dobe plnej podnetov a zmien sa stáva dodržiavanie zdravého rytmu výzvou pre rodičov i učiteľov.

9. 4. (nedeľa)

Divadlo: Rozprávka o zlatej rybke; PKO Prešov: 16.00
Nádherné Puškinovo spracovanie Zlatej rybky s prekvapivou scénou robia z tejto rozprávky príťažlivé tajomstvo, ktoré môžete odhaliť spolu s nami.

Workshop: Nedeľná škola fotografie #2 – workshop pre deti; Christiania: 16.00
Na druhom fotografickom workshope pre deti s pedagógom Tomášom Telepákom sa vaše deti dozvedia, čo je to perspektíva, ako fotiť architektúru, a zamyslia sa nad vzťahom umenia a architektúry. Novonadobudnuté znalosti si precvičia na niekoľkých fotocvičeniach. Workshop je vhodný najmä pre deti vo veku nad 8 rokov.


DJZ

DAD 

Krajské múzeum v Prešove

Šarišská galéria

NKP Solivar

Program kina CINEMAX nájdete v tomto článku a aprílové novinky u Záborského tu.

Avatar

Michal Ivan

Píšem rád, nie však o sebe... Prajem príjemné čítanie našich článkov. ;-)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *