Kultúra

Pozvánka: Už tento štvrtok môžete Halloween osláviť úplne inak

Minuloročná Halloweenska hraviareň mala veľký úspech (Zdroj: facebook.com/PopCult Magazín)

Po roku opäť prichádza ten čas, keď sa ľudia delia na dva tábory: tí, ktorí slávia sviatok všetkých svätých podľa vzoru katolíckej viery a tí, ktorí sa viac prikláňajú k oslave Halloweenu. Čo je lepšie necháme na vás, ale pozývame vás na podujatie, ktoré je určené pre všetkých milovníkov spoločenských hier, respektíve pre tých, ktorí chcú spoločenské hry milovať.

V prešovskej kníhkaviarni Libresso sa 25. októbra stretnú milovníci spoločenských hier a popkultúry na druhom ročníku Halloweenskej Hraviarne. Pre návštevníkov je pripravených niekoľko aktivít s hororovou tematikou. Tešiť sa budú môcť najmä na halloweenske spoločenské hry, hororový kvíz a prehliadku strašidelných masiek.

Za podujatím stojí občianske združenie Pop-Cult, ktoré po minuloročnom úspechu pre všetkých návštevníkov tento raz pripravilo bohatý program. Návštevníci si budú môcť overiť svoje knižné, filmové či herné vedomosti v hororovom kvíze, víťaz ktorého si odnesie knižnú výhru. Chýbať nebude samozrejme ani hranie spoločenských hier.

Tešiť sa už teraz môžete na Panstvo hrôzy, v ktorej na seba hráči vezmú roly vyšetrovateľov, ktorí sa snažia vyriešiť paranormálnu záhadu tajomného panstva, alebo sa budem môcť vžiť do kože krvilačného grófa Drakulu, s ktorým budeme unikať pred lovcami naprieč Európou. Spomedzi všetkých návštevníkov, ktorí sa zapoja do hrania, majú organizátori prichystanú výhru pre jedného šťastlivca.

K Halloweenskej Hraviarni už tradične patria strašidelné masky – aj tentoraz organizátori vyzývajú návštevníkov, aby svojou kreativitou nešetrili. Čerpať môžu napríklad z obľúbených filmov, hier, alebo komiksov. Pre všetkých hostí, ktorí na Hraviareň zavítajú v maske je pripravené malé prekvapenie.

Združenie PoP-Cult v Prešove pravidelne organizuje akcie zamerané na šírenie populárnej kultúry a búranie stereotypov o komiksoch či videohrách. Myšlienkou Halloweenskej Hraviarne je teda predstaviť Prešovčanom svet spoločenských hier. Akcia sa oficiálne začína o 18.00, hostia však môžu prísť už skôr a zoznámiť sa s hrami,“ povedala pre Unipo Press Magdaléna Dzinová, členka Pop-Cult Magazínu.