Spravodajstvo

Prácu časopisu Unipo Press vyhodnotia na prestížnej súťaži

(Foto: Patrik Pekarčík)

Štúrovo pero je celoslovenskou novinárskou súťažou študentov stredných a vysokých škôl. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční už tento víkend 22. – 23. 4. v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene a jeho súčasťou bude aj Unipo Press.

štúrovo 01
Atmosféra Štúrovho pera 2012 počas besedy (Foto: Patrik Pekarčík)

Súťažiaci sa do 15. 2. mohli prihlásiť do piatich kategórií: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov, novinárske príspevky vysokoškolákov a elektronické magazíny študentského charakteru. Unipo Press je zaradený do poslednej kategórie, ktorá je tento rok zavedená do súťaže po prvýkrát. Porotcami Štúrovho pera sú skúsení novinári a profesori žurnalistiky.

Slávnostného dvojdňového vyhodnotenia, ktoré je spojené s besedami so známymi osobnosťami nielen z médií, ale aj z oblasti kultúry či politiky, sa zúčastňujú iba tí najlepší mladí novinári. Bližšie informácie o priebehu súťaže a celkovom hodnotení vám prinesieme už čoskoro na stránke časopisu Unipo Press.

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)