Spravodajstvo

Predvianočný súťažný večer s AZU: kvíz a skvelé ceny

Kvíz mal svoju premiéru počas Predvianočného súťažného večera s AZU. Plánuje sa s ním pokračovať aj do budúcnosti (Foto: Natália Turcovská)

V utorok, 4. decembra, sa v priestoroch baru Déjá Vu v Prešove uskutočnil Predvianočný súťažný večer s AZU (Aktivita zvyšuje úspech). Študenti mali možnosť prísť sa zabaviť a zároveň si preveriť svoje vedomosti v netradičnom kvíze. Zároveň si mohli zasúťažiť o skvelé ceny.

Projekt AZU sa študentom rozhodol spríjemniť obdobie pred Vianocami kvízom v prostredí obľúbeného baru Déjá Vu, kde strávili večer otázkami z oblastí ako je veda, Prešov, svet, zvieratá a Vianoce. Išlo o premiéru tohto podujatia, a teda prvý kvíz, ktorý sa poňal nesúťažne. Body sa síce nepočítali, ale pre úspech podujatia v ňom plánuje AZU pokračovať aj v budúcnosti, tentokrát súťažne.

Heslo podujatia: Každý vyhráva, sa naplnilo v závere, keď všetci zúčastnení získali balíček s darčekovými predmetmi od AZU, v ktorom nechýbala šálka, pero a zápisník — predmety, ktoré sa zídu každému študentovi, nielen počas nasledujúceho skúškového obdobia.

Študenti si mohli zasúťažiť o skvelé balíčkami s predmetmi od AZU (Foto: Natália Turcovská)

Prínos kvízu vidí koordinátorka projektu AZU, Danica Juházyová, najmä v tom, že tieto typy akcií poskytujú študentom iný rozmer trávenia voľného času. Tí sa medzi sebou zoznámia, vymenia si skúsenosti a dozvedia viac. Študentská organizácia AZU plánuje podobné podujatia po menšej januárovej prestávke aj v letnom semestri. Nebudú chýbať ďalšie spolupráce a akcie, ktoré sa osvedčili už v minulosti. Študentom majú opäť priniesť niečo nové.

„Hneď vo februári pokračujeme v prednáškach o Google Digitálnej garáži, o ktorej nám porozpráva jej ambasádor pre Prešovskú univerzitu. Koncom mesiaca ponúkneme interaktívnu prednášku o tvorbe loga značky, grafike či dizajne produktu, a s ľuďmi z praxe ponúkneme besedy o tom, ako to v skutočnosti chodí. AZU môžete samozrejme aj naďalej stretávať pri akýchkoľvek školských podujatiach, kde máme svoj stánok a radi vám o tom, čomu sa venujeme, porozprávame aj osobne. (…) Mojím cieľom je postarať sa o to, aby ste sa na podujatiach cítili skvelo, aktívne strávili svoj voľný čas a odniesli si cenné informácie, ktoré v budúcnosti využijete.“

Projekt AZU umožňuje študentom zmysluplne využiť voľný čas (Foto: Natália Turcovská)

Viac sa o AZU môžete dozvedieť na ich facebookovej stránke AZU Prešov, príp. na webovej stránke azu.sk, kde môžete okrem iného nájsť aj ponuky na stáž či zverejniť tam vlastnú záverečnú prácu.

Na záver ešte jedno prianie od koordinátorky AZU Prešov: „Verím, že sa pri najbližšej príležitosti vidíme. V súčasnosti prajem veľa úspechov pri zápočtoch a skúškach!“

Natália Turcovská

Keď slová nestačia, skryje sa za písmenká. Inšpiráciu hľadá a nachádza vo svojom okolí. Píše poéziu. Má rada dochvílnosť a všade chodí s časovým predstihom. Obľubuje zelený čaj, čokoládu a knihy Jane Austenovej. Zaujíma ju literatúra a spoločenské dianie. V detstve sa túžila stať tenistkou.