Šport

Prešovčania neprehrali už piaty zápas v rade

Gólová radosť po zásahu Gatariča (Foto: Rado Dado/NTC Poprad)

Prešovskí futbalisti vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy nastúpili proti mužstvu FK ViOn Zlaté Moravce–Vráble. Prešovčania už mesiac neokúsili trpkú chuť prehry a toto pozitívum si chceli udržať aj po sobotňajšom zápase. To sa im aj podarilo, keď po góle Gatariča v závere zápasu zvíťazili najtesnejším rozdielom 1 : 0.

Zápas veľa futbalovej krásy na ťažkom teréne nepriniesol, ale predsa lepšie začali hru Prešovčania. Už v prvej minúte jeden z hráčov domácich hlavičkoval tesne nad bránu hostí. V šiestej minúte poslal center do šestnástky hosťujúci Orávik, ale brankár Lukáč tento center bezpečne ukryl vo svojich rukaviciach.
V 11. minúte takmer zahrmelo pred bránkou Zlatých Moraviec, ale Hošekovi strela nevyšla. Ten istý hráč mohol rozvlniť sieť v 17. minúte, jeho lob však skončil nad bránkou gólmana Kováča. V 20. minúte sme videli prvú žltú kartu, ktorú dostal hosťujúci Pleva.
Strela Zlatých Moraviec z 25. minúty zápasu narobila menšie problémy brankárovi domácich. V 38. minúte skúšal pozornosť Kováča strelou spoza šestnástky Katona, ktorému posunul loptu kapitán Keresteš. Do šatní sa tak odchádzalo za vyrovnaného stavu 0 : 0.

Druhý polčas začali domáci s jednou zmenou v zostave, Petra Katonu nahradil Erik Streňo. Toho už v 50. minúte musel nedovolene zastaviť Horník, za čo bol napomenutý kartou. V nasledujúcej časti sa hra pomerne kúskovala. V 54. minúte videl žltú domáci Micherda, následne došlo k striedaniam na oboch stranách.

Aj v sobotňajšom zápase bojoval Seďko ako lev (Zdroj: 1fctatran.sk)

Adrián Leško videl po niekoľkých minútach na ihrisku tiež žltú kartu. Po farebnom úseku prišli aj gólové príležitosti, v jednej sa ocitol hosťujúci Ewerton, do náznaku šance sa dostali aj Prešovčania, ktorí ale v rozhodujúcej situácii volili zle smerovanú prihrávku. V 76. minúte sa dostal Pleva do stretu s hráčom domácich. Po jednom napomínaní sa musel predčasne porúčať pod sprchy. V 79. minúte siahol po poslednom striedaní tréner Prešova, na ihrisko poslal Gatariča. Toto striedanie malo pre Prešov cenu troch bodov, pretože v 87. minúte sa strela tohto hráča ocitla až za chrbtom bezmocného Kováča – 1 : 0.

Záverečná oslava s fanúšikmi (Foto: Dominik Verešpej)

Do konca zápasu sme videli iba žltú kartu, ktorú dostal domáci Streňo. Vďaka gólu zo záveru si tak domáci Tatran zvýšil náskok pred Senicou už na štyri body. Ich rival totiž v boji o udržanie si ligovej príslušnosti včera prehral doma s Michalovcami o dva góly.

Povedali po zápase:

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Gratulujem našim hráčom k zaslúženému víťazstvu. Šance sme mali už v prvom polčase, najmä Hošekov pokus, keď preloboval bránku, volal po góle. Veľmi dobre fungovala obrana, súpera sme nepustili do vážnejšej šance. Naša záloha hrala veľmi dobre, najmä Micherda a som rád, že sme zapracovali aj mladých hráčov Grešáka a Kraľoviča.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Prešovu sme dnes podali pomocnú ruku. V prvom rade však chcem povedať, že hrať futbal na takomto teréne bolo nedôstojné. Je to zväzový štadión, no na ihrisku v takomto stave sa nedal hrať futbal. V prvom polčase sme boli lepší, no druhý je pre mňa sklamaním. O výsledku rozhodla jedna strela na bránku.“

Najbližší zápas čaká Prešov o týždeň v sobotu (14. 4.) o 17.00 s Nitrou.