Kultúra

Prešovská kapela Akustika zverejnila nový videoklip

Ako sa máte vy? (Foto: FB Akustika)

Multiinštrumentálna kapela Akustika prináša hudobnú novinku a s ňou aj pohľad na partnerský život.  V nedeľu 8. apríla vydali nový videoklip k piesni z ich pripravovaného albumu. Po klipe Pridaj sa k nám alebo I̕ am  Rastaman sa prešovský fotograf a režisér Jaro Jaris Vaľko podujal pripraviť vizuál aj k ďalšej  piesni.

Kapela usilovne pracuje na najnovšom albume a svojim fanúšikom prináša ochutnávku z ich vlastnej tvorby. V nej každý člen kapely znázorňuje časť svojho života spolu s ich polovičkami a to, čo robia, keď nie sú v tom momente pri sebe. Všetky scény do videoklipu sa tvorili na rôznych miestach. Natáčalo sa v Štátnej filharmónii Košice, v uliciach Prešova, pri vysokoškolských internátoch, v obľúbenej kaviarni Nico caffé alebo v prírode a wellnes. Nechýbali ani tanečníčky z umeleckého ľudového súboru PUĽS, svadobný salón či Základná umelecká škola.

„Videoklip sa točil k pesničke Ako sa máš? a je to posledný samotný singel pred tým, ako bude vydaný album. Tvoril sa štyri dni, vystriedali sme osem rôznych miest nám  nejako blízkych. Text pesničky „Ako sa máš, kým tu nie si a ja som tu sám…“ je vyjadrený obrazom,“ približuje tvorbu videoklipu manažér kapely Peter „Kovo“ Kovalčík. Kapela Akustika vznikla v roku 2012 pod starým názvom N3O Akustika. Počas svojho krátkeho pôsobenia odohrali už množstvo koncertov nielen v meste Prešov. Vytvorili turné po mestách Slovenska s názvom Street tour, v rámci ktorej koncertujú na zaujímavých miestach, ako je napríklad nádvorie Zvolenského zámku, a najbližšie leto svoju tour uskutočnia po štvrtýkrát. Vystupovali nielen na festivaloch na Slovensku, ale zašli aj na Európsku minitour do Talianska a Francúzska, kde nakrútili aj videoklip k piesni I̕ am Rastaman. V roku 2012 vydali prvý album Vnímaj svetlo, na ktorom sa spájajú prvky reggae so slovenským folklórom, world music a inými príbuznými žánrami. Na ďalšom albume sa už pracuje. Krátky dokument o kapele s názvom Krátko a stručne natočili v roku 2016. Vo svojich videoklipoch majú zábery nielen z mesta Prešov, ale aj na fanúšikov, čo poukazuje na rodinnú atmosféru a to, z akého mesta kapela pochádza.

Páči sa vám ich tvorba? Boli ste na ich koncerte? Podeľte sa s nami o vaše zážitky z ich koncertov. 🙂

Avatar

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *