Spravodajstvo

Prešovská univerzita privítala uchádzačov o štúdium

(Foto: Milena Poliakovska)

Začiatok letného semestra sa niesol v duchu Dňa otvorených dverí Prešovskej univerzity. Každoročná akcia sa uskutočnila v stredu 15. februára v priestoroch Filozofickej fakulty. Študenti stredných škôl, ale aj široká verejnosť, mali možnosť spoznať univerzitu, fakulty a ich jednotlivé odbory.

Uchádzači o štúdium v univerzitnej knižnici
Uchádzači o štúdium v univerzitnej knižnici (Foto: Milena Poliakovska)

Každá fakulta prezentovala svoje odbory v pripravených stánkoch na hlavnej chodbe. Prezentácie jednotlivých inštitútov prebiehali súčasne v rôznych miestnostiach. Študenti univerzity si pre uchádzačov o štúdium pripravili rôzne zaujímavé atrakcie, úlohy či súťaže. V rámci celého Dňa otvorených dverí prebiehal bohatý sprievodný program. Nechýbali pokusy vedcov, chorálový spev bohoslovcov alebo predstavenie športových odborov a univerzitného hokejového mužstva.

Študenti univerzity vítali všetkých s úsmevom
Študenti univerzity vítali všetkých s úsmevom (Foto: Milena Poliakovska)

Katedra komunikačných a mediálnych štúdií si pripravila prezentáciu odboru mediálne štúdiá, v rámci ktorej sa predstavili vyučujúci tohto odboru a aj študentské médiá. Uchádzači o štúdium absolvovali prehliadku fonetického laboratória, redakcie a štúdia Televízie Mediálka, audiovizuálneho štúdia a internátneho Rádia PaF. Každý, kto prišiel, si mohol vyskúšať, aké je to sedieť za mikrofónom, alebo sa mohol na chvíľu stať moderátorom v televízii.

Vedúci katedry, Michal Bočák, predstavil na úvod aj odbor médií na Prešovskej univerzite a zdôraznil, že štúdium tohto odboru je stále atraktívne a zábavné. Jednotliví pedagógovia a teoretici médií potom predstavili seba i svoje vedecké zameranie.

Budúci novinári
Budúci novinári (Foto: Milena Poliakovska)

Vo videu Televízie Mediálka sa môžete pozrieť na to, čo odpovedali dekani jednotlivých fakúlt na to, prečo študovať na Prešovskej univerzite:

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)