Šport Spravodajstvo

Prešovskí volejbalisti podľahli majstrovi z Nitry

Súboj na sieti pre hráčov Nitry. (Zdroj: huste.tv)

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov v sobotu na palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej hostili lídra extraligovej tabuľky a obhajcu majstrovského titulu VK Bystrina SPU Nitra. Napriek rozdielu v tohtosezónnej tabuľke bol sobotný zápas šlágrom deviateho kola volejbalovej extraligy mužov. Prešovskí volejbalisti dvakrát v zápase viedli, na majstra z Nitry to však nestačilo.

Nitra si víťazstvo vydrela až v rozhodujúcom piatom sete pomerom 10 : 15 (celkovo 2 : 3) a zo zápasu si odniesla dva body a už siedme víťazstvo v rade.

Na zápas proti majstrovi sme vás pozývali ešte v prehľade akcií na minulý týždeň. Volejbalisti Prešova chceli aj napriek nelichotivému postaveniu v tohtosezónnej ligovej tabuľke všetkým dokázať, že stále patria na vrchné priečky tabuľky a vedia sa vyburcovať k extrémnemu výkonu v snahe získať body. Aj napriek prehre môžeme skonštatovať, že v sobotňajšom zápase hráči Prešova nechali na palubovke všetko.

Radosť domácich po zisku jedného z bodov. (Zdroj: sport.aktuality.sk)
Radosť domácich po zisku jedného z bodov (Zdroj: sport.aktuality.sk)

prvý set bol nesmierne dramatický. Za hojnej podpory domácich fanúšikov sa bolo na čo pozerať. Hráči oboch celkov si nič nedarovali, bojovalo sa o každú loptu. Set trval až 40 minút a pre Prešovčanov sa skončil úspešnejšie v pomere 34 : 32.

V druhom sete každý chvíľku ťahal pílku. Misky váh sa prevažovali zo strany na stranu, dokonca sme v istých momentoch vyhrávali vďaka skvelým útokom až o tri body. Proti takému silnému súperovi to však nič neznamená. Nitrania zaktivizovali svoje sily a v závere nás pokazený servis i útok stál nešťastnú stratu setu o dva body23 : 25.

Tretí set sa začal opäť za vyrovnaného skóre 1 : 1. Volejbalisti Prešova sa nechceli vzdať vidiny zisku bodov zo zápasu s majstrom, hostia sa zasa nechceli vzdať svojej víťaznej šnúry. Opäť to bol vyrovnaný a dlhý set. Zisk setu zabezpečil svojou razanciou na smeči Vladimír Katona a na sieti Ľuboš Macko – 25 : 22.

štvrtom sete sa podarilo Nitranom hneď v úvode odskočiť až o päť bodov. Tréner Prešova Vlk na to reagoval striedaním a na ihrisko poslal Rajdugu, no želaný efekt to neprinieslo. Prešovský kouč postupne stiahol z palubovky základnú päťku a set pustili Nitranom jednoznačne 11 : 25.

Piaty, tajbrejkový set je aj o šťastí. Toho mali tentokrát viac hráči SPU Nitra. Náskok, ktorý si vybojovali na začiatku setu umnou hrou, si udržali až dokonca. Vyhrali ho 10 : 15odniesli si z Prešova celkové víťazstvo 2 : 3.

Povedali po zápase

Tréner VK MIRAD PU Prešov - Jaroslav Vlk. (Zdroj: vkmiradpupresov.sk)
Tréner VK MIRAD PU Prešov – Jaroslav Vlk (Zdroj: vkmiradpupresov.sk)

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Hodnotiť by sa dalo veľa vecí tohto zápasu, ale kvalitou nezaostal. Plná hala videla kvalitný volejbal. Chceli sme majstra poraziť, viedli sme 1 : 0 i 2 : 1. Postupne sme však odchádzali, hlavne mentálne. Škoda druhého setu, v ktorom sme celý čas vyhrávali. Mali sme ho pevne v rukách a nepodarilo sa nám ho dotiahnuť do úspešného konca. V tajbrejku nám Nitra odskočila na štyri body a my sme už nedokázali ten stav zmeniť. Dnes naše družstvo zdobila chuť po víťazstve a bojovnosť. Potrebujeme hrať viac takýchto ťažkých zápasov.“

Tréner SPU Nitra - Marek Kardoš. (Zdroj: sport.aktuality.sk)
Tréner SPU Nitra – Marek Kardoš (Zdroj: sport.aktuality.sk)

Marek Kardoš, tréner VK Bystrina SPU Nitra: „V prvých dvoch-troch setoch sme sa mali problém presadzovať proti nízkemu bloku. Neboli sme schopní reagovať na veľmi dobrý domáci servis Prešova. Neskôr od štvrtého setu sme prejavili iniciatívu a boli sme veľmi úspešní aj po negatívnom príjme.“

Hráč zápasu: Igor Rehák (VK Bystrina SPU Nitra)