Lifestyle

Prokrastinácia level mémy

#dnesprokrastinujem (Foto: twitter.com)

Milujem internetové mémy. A to až tak, že sa im venujem v bakalárskej práci. Niekedy sa pri tom dostanem na rôzne stránky, a práve takéto vám v tomto článku predstavím. Tu sú moje najobľúbenejšie prokrastinačné weby. 

Upozornenie: Nižšie uvedené stránky uverejňujú obsah najmä v anglickom jazyku.

Slavorum

Kto pomyslel pri názve na Slovanov, myslel správne. Stránka sa zameriava na slovanské zvyky, tradície a legendy. Nedávno zverejnili článok o Jurajovi Jánošíkovi. Hlavnou ideou je však život na východe a juhu Európy, v štátoch, ktoré sú si navzájom jazykovo aj kultúrne podobné. Na facebooku nájdeme aj stránky podobné Slavorum, napríklad Game of Slavs či Babushka. Ak ste hrdým vlastencom a tento štýl humoru je vám blízky, odporúčam sledovať všetky spomenuté stránky. P. S.: Najlepší je určite test na rozoznanie amerického špióna od Slovana.

Classical Music Humor

Patríte medzi milovníkov/hráčov klasickej hudby? Ja áno. Hrám na dva nástroje, chodila som na umeleckú školu, a preto rozumiem problematike (nielen) klasickej hudby. Na porozumenie niektorých mémov však umeleckú školu nepotrebujete. Na stránke nájdete mémami vyjadrené rôzne situácie zo života hudobníkov, slovné hračky, ale aj reakcie na súčasnú kultúru. Medzi klasikov sa môžete pridať tu.

Game of Thrones Memes

Túto stránku venujem všetkým fanúšikom seriálu Game of Thrones. Mémov na túto tému je veľa, preto som vybrala tú najsledovanejšiu. Ak dôsledne prokrastinujete, pozrite si pokojne všetky. Obsah je orientovaný na dej, postavy a situačný humor. Hlavným zdrojom sú reakcie fanúšikov, ktorí svoju tvorbu pridávajú do komentárov pod príspevky alebo ju uverejnia priamo na stránke. Čakaj na zimu s ostatnými tu.

ŠPECIALITA NA ZÁVER

Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka

Neviem, kto stojí za týmto projektom, ale získal si viac ako 7-tisíc fanúšikov. Každý deň tá istá fotka. Iný popis, iná časť z fiktívneho života slovenského „repeťáka”. Stránku považujem za okraj internetu, ale stále ma dokáže pobaviť. A to aj keď neprokrastinujem.

Fiktívny život vie byť ťažký (Foto: Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka)
Fiktívny život vie byť ťažký (Foto: Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka)

Ako prokrastinujete vy? Tipy na skvelé stránky očakávam v komentároch.

tumblr_o28zvvhCgh1r0klrdo1_500

Avatar

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *