Lifestyle

RecyVeci nie sú iba prázdne kecy

(Foto: recyveci.sk)

Tri sestry z malého mestečka nezištne pomáhajú predajom oblečenia tým, ktorí to skutočne potrebujú

Recyklácia. Z každej strany počuť, či vidieť toto slovo. Návody ako recyklovať už nenachádzame len na odpadkových košoch, ale aj bilboardoch alebo štítkoch na oblečení. Ruku na srdce, koľko šatstva ako ženy máme v šatníku, a koľko reálne nosíme? Čo sa deje s oblečením, ktoré sa nakoniec vyhodí do koša? I keď bazárom či second-handom prišlo na chuť už množstvo ľudí, vždy je spôsob ako ušetriť Zem i skriňu ešte viac. Ako tento trend povýšiť na ešte vyššiu úroveň, ako ,,len“ pomáhaním planéte, prišli tri sestry z Bardejova, ktoré na základe predaja svojho oblečenia a šatstva od ľudí, finančne pomáhajú slovenským rodinám.

(Foto: instagram.com/re.cy.ve.ci)

Za celým projektom stojí Danka, Slávka, Lenka a myšlienka nezištne pomáhať. Dievčatá bojujú proti plytvaniu a vyhadzovaniu oblečenia naozaj originálnym spôsobom. Svoje oblečenie a šatstvo ľudí, ktorí ho už nepotrebujú, predávajú na internete s tým, že celý výťažok peňazí putuje do rúk rodín, ktoré potrebujú podať pomocnú ruku. Ako tvrdia, RecyVeci nevyhadzuje, ale triedi, šetrí, recykluje, a najmä pomáha.

Vždy, keď sa z predaja vyzbiera suma 500 €, dievčatá vezmú obálku s ich logom a bez akýchkoľvek citlivých informácií o danej rodine, im ju venujú. Takýmto spôsobom do dnešného dňa prebehlo už dvanáste obdarovanie.

(Foto: instagram.com/re.cy.ve.ci)

Toto občianske združenie podporili aj známe osobnosti ako Juraj Kemka, Mirka Partlová, Martin Harich, Milan Zimnýkoval, Juraj Bača, Štefan Martinovič a ďalší, ktorí sa s touto úprimnou myšlienkou dievčat stotožňujú.

Každý môže pomôcť

Podporiť ich môžete aj vy, a to nielen zakúpením oblečenia či odznaku, ale aj darovaním vášho šatstva, doplnkov prípadne aj finančne. Na rodiny, ktoré sú v núdzi viete upozorniť aj vy, jednoduchým vypísaním formulára na ich internetovej stránke www.recyveci.sk alebo napísaním správy na ich instagrame re.cy.ve.ci.

Avatar

Martina Hricková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *