Spravodajstvo

Redaktori Unipo Pressu súťažili vo vedomostnej relácii Rádia PaF

(Foto: Viktória Telehaničová)

Štyri kolá, dvaja súťažiaci, jeden víťaz. Takto sa každý pondelok po 18.00 prihovára moderátorka Simona Psárová poslucháčom Rádia PaF so svojou vedomostnou reláciou Klub bitkárov. V jednom z jej posledných vydaní proti sebe súťažili aj redaktori Unipo Pressu.

Keď prišla ponuka, že sa môžu dvaja redaktori nášho online magazínu prihlásiť do spomínanej súťaže, s Natáliou sme váhali. 5-eurový konzum do miestnej cukrárne Mily znel lákavo, ale keďže ponuka prišla pár hodín pred vysielaním, nechali sme to tak. O týždeň neskôr však padla definitíva, ideme do toho.

Plní očakávaní sme niekoľko minút pred samotným vysielaním vstúpili do Rádia PaF. Moderátorka Sima nás privítala a vysvetlila nám pravidlá súťaže. Ani sme sa nenazdali a už sme boli v živom vysielaní nášho študentského rádia. Po úvodnom predstavení sme sa pustili do prvého kola.

14 otázok, 4 kolá a 2 víťazi

V prvom krížovkárskom kole sa vedenia ujala Natália. Každý z nás dostal päť zadaní, na ktoré musel v rozmedzí niekoľkých sekúnd správne odpovedať. Po každom kole nasledovala krátka pauza, a to v podaní skvelej hudby, ktorú hralo Rádio PaF. Nasledujúce kolo bolo tematické. Dostali sme osem tém, ktoré sme si vyberali navzájom. Aj v tomto prípade sa viac darilo Natálii, ktorá svoje vedenie ešte o niečo navýšila. Po tomto kole som už začínal rozmýšľať, akú pieseň si nechám zahrať na záver, pretože toto právo má hráč, ktorý prehral. Tretie „celebritné“ kolo sa už skončilo remízou. Obaja sme dostali opis dvoch známych ľudí zo showbiznisu, na základe čoho sme mali uhádnuť jeho či jej meno. Posledné kolo nieslo podnázov tipovacie. Otázky už neboli zamerané na vedomosti, ale skôr na šťastie, kto sa bližšie priblíži k správnemu číslu. Nejakým zázrakom som toto kolo vyhral, čo mi zabezpečilo aj celkovú výhru. Vyhral som len o jeden bod, aj práve preto som sa rozhodol venovať výhru Natálii, ktorá bola po celý čas lepšia. Víťaz preto nebol jeden, ale dvaja.

Moderátorka Sima už v Klube bitkárov privítala desiatky študentov
Moderátorka Sima už v Klube bitkárov privítala desiatky študentov (Foto: FB Rádio PaF)

Skúsenosť, na ktorú budeme dlho spomínať

Celé vydanie Klubu bitkárov nám zbehlo veľmi rýchlo. Bola to príjemná hodinka, počas ktorej sme sa niečo nové dozvedeli, ale hlavne dobre zabavili a zasmiali. Taktiež sme mohli vidieť, ako funguje rádio počas živého vysielania, čo bol tiež zážitok. Výstižne to vyjadrila Natália, s ktorou musím súhlasiť, keď povedala: Klub Bitkárov bol pre mňa novou skúsenosťou, avšak veľmi príjemnou. Bavilo ma zmerať si sily s mojím spolužiakom Dominikom. Atmosféra v štúdiu bola od začiatku priateľská a počiatočný stres zo mňa rýchlo opadol. V rádiu som sa cítila ako doma a odnášam si odtiaľ pekný zážitok.

Klub bitkárov s moderátorkou Simonou

Dôvodom, prečo sme sme sa počas relácie cítili príjemne, bola určite aj moderátorka Sima. Tá pôsobí v Rádiu PaF už tretí rok a berie ho ako neodmysliteľnú súčasť svojho života, čo sa prejavovalo aj počas samotnej relácie. Po jej skončení nám o sebe prezradila niečo viac. „V PaF-ku som získala veľa skúseností, ale taktiež aj skvelých kolegov a kolegyne. Moderovala som už mnoho relácií, ako napríklad 4U, Unipo fashion, RePlay či Klub bitkárov. Za túto reláciu som predovšetkým vďačná bývalej členke rádia PaF Aicuľ, po ktorej som reláciu zdedila. Práve Klub bitkárov mi priniesol asi najviac skúseností, pretože táto relácia je zložitá na prípravu, od otázok cez zháňanie hostí až k samotnému vysielaniu. Tým, že v nej pracujem s hosťami, naučila som sa a stále sa učím pohotovo reagovať,“ povedala pre Unipo Press.

Študentom Prešovskej univerzity odkazuje, aby nepremrhali svoje šance. „Univerzita ich ponúka dosť, je len na vás, ako sa rozhodnete. Ja som sa rozhodla správne – Rádio PaF – It is my life,“ uzavrela moderátorka Sima.

K tomuto odkazu by sme radi pridali ďalší. Ak si ešte nebol v súťaži rádia PaF Klub bitkárov, neváhaj a ešte dnes im pošli správu, napr. na sociálnej sieti, v ktorej sa prihlásiš do súťaže, a možno už v najbližší pondelok o 18. hodine môžeš súťažiť práve ty. My sme vyskúšali a neľutujeme. 😉

Natália Turcovská a Dominik Cenkner

Avatar

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *