Spravodajstvo

Rektor Prešovskej univerzity predstavil médiám nedávne úspechy a plány na rok 2018

Mediálny obed (Foto: Marcel Mravec)

V piatok 26. januára rektor Prešovskej univerzity Peter Kónya pozval novinárov celoslovenských a regionálnych médií na mediálny obed. V rámci neformálneho stretnutia predstavil minuloročné úspechy a plány univerzity na rok 2018. Na priateľské stretnutie, ktoré sa už stáva tradíciou, prijali pozvanie aj zástupcovia študentských médií Prešovskej univerzity  Rádia PaF a Unipo Pressu.

Úspechy univerzity

Rok 2017 sa na Prešovskej univerzite niesol v duchu osláv 20. výročia založenia univerzity a zároveň 350. výročia vzniku vysokého školstva v Prešove. Univerzita sa už dlhodobo zaraďuje medzi tri najväčšie univerzity na Slovensku. V akademickom roku 2017/2018 na nej študuje takmer 8700 študentov. Univerzita dosiahla aj výrazné úspechy v internacionalizácii vzdelávania, keďže v súčasnosti v Prešove študuje takmer 600 zahraničných študentov predovšetkým z Ukrajiny a susedných štátov Slovenskej republiky, ale aj z Ruska, Etiópie či USA. Univerzita v uplynulom roku získala viaceré grantové projekty. Jedným z nich je aj grant zo schémy Maria Curie, ktorý je jediný na Slovensku. Na Prešovskej univerzite bola vyšľachtená jedinečná odroda mäty piepornej s názvom Kristínka, ktorá obsahuje vysoký podiel mentolu. V prestížnej bibliografickej databáze Scopus boli úspešne zaregistrované dva vedecké časopisy Prešovskej univerzity Historia Ecclesiastica a Ethics & Bioethics.

Neformálne stretnutie (Foto: Marcel Mravec)
Neformálne stretnutie (Foto: Marcel Mravec)

Rekonštrukcie a plány na rok 2018

Univerzita naďalej pokračuje v modernizácii viacerých priestorov a budov. V minulom roku univerzita zrekonštruovala aulu v priestoroch Vysokoškolského areálu a zároveň aj časť internátov. V súčasnosti prebieha renovácia Športovej haly Prešovskej univerzity a úprava exteriéru univerzity s vytvorením nových parkovacích miest. V roku 2018 je naplánovaná obnova Univerzitného viacúčelového športového areálu Prešovskej univerzity, revitalizácia verejného priestranstva v rámci Vysokoškolského areálu, otvorenie budovy UnipoLab, rekonštrukcia starého internátu v podobe výmeny strechy, zateplenia budovy a tiež obnova vnútorných priestorov dvoch poschodí nového internátu.

Zástupcovia študentských médií (Foto: archív UP)
Zástupcovia študentských médií (Foto: archív UP)

V mene študentských médií, Rádia PaF a Unipo Pressu, ďakujeme rektorovi Prešovskej univerzity za pozvanie. Sme radi, že sa z tohto stretnutia stáva tradícia, a tešíme sa na spoločné stretnutie aj o rok.

Zdroj: tlačová správa hovorkyne PU, Anny Polačkovej

Avatar

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *