Lifestyle Šport

Reprezentuj UNIPO v e-športe ! Najväčšia e-športová liga UniCup odštartovala 5. sezónu

Univerzitná e-športová liga – Unicup odštartovala svoju 5. sezónu. Študenti zo slovenských univerzít sa môžu zaregistrovať do 7. októbra a reprezentovať tak svoju univerzitu v dvoch súťažných hrách – League of Legends a Counter Strike: Global Offensive.

So sezónou prišli aj nové zmeny a to v rozdelení súťaže na dve samostatné úrovne ligy – Prestige a Classic. Rozdelenie líg platí pri oboch súťažných hrách.

UniCup Prestige bude určený pre najúspešnejšie tímy z každej univerzity, pričom každá z nich dostane len jedno miesto v tejto lige. Pozvánku dostali priamo študentské e-športové organizácie pôsobiace na danej univerzite. Prešovskú univerzitu v tejto kategórii reprezentuje E-šport UNIPO. Najlepšie tímy tak zabojujú o finančnú výhru v celkovej hodnote 3 000 eur. League of Legends má určený prize pool 1 000 eur, ktorý bude rozdelený medzi prvé tri miesta slovenských tímov. Pre CS:GO je výška výhry 2 000 eur, pretože o ňu budú musieť zabojovať 4 najlepšie tímy v československom superfinále.

UniCup Classic je druhou ligou, ktorá bude prebiehať podobným spôsobom ako predchádzajúce sezóny UniCupu. Registrácia je prístupná pre ľubovoľné univerzitné tímy okrem tých, ktoré hrajú Prestige ligu. Registrácie sú otvorené pre tímy v zložení 5 hráčov z rovnakej univerzity alebo 4+1 stredoškolák, ale aj pre jednotlivcov, ktorí svoj tím nemajú. Víťazi v tejto lige si odnesú vecné ceny v celkovej hodnote 2 400 eur od partnerov ligy.

Registrácia do Classic LeagueLeague of Legends / CS:GO / Jednotlivci

Väčšina zápasov bude streamovaná na platforme twitch.tv/lancraftcz, kde si organizárori súťaže pripravili rôzne aktivity a odmeny pre divákov za sledovanie.

Viac informácií o jednotlivých ligách alebo harmonograme môžete nájsť na stránke organizátorov Lancraft.cz

Štefan Zeman