Kultúra Spravodajstvo

Silné reči v Prešove

Silné reči precestujú počas svojho turné celé Slovensko (Foto: silnereci.sk)

V stredajšom vysielaní Rádia PaF ste si v Popoludní s Matym mohli vypočuť okrem skvelej hudby aj výnimočných hostí. Moderátor Maty totiž vyspovedal chalanov, ktorých poznáte zo Silných rečí – stand-up comedy show.

19. 4. zavítali Ján Gordulič, Jakub Lužina a Martin Hatala nielen do klubu Wave, ale aj do štúdia Rádia PaF. Ako sa na správnych komikov patrí, poslucháči si vďaka nim mohli užívať uvoľnenú atmosféru plnú vtipu a zábavy.

Čo to vlastne ale stand-up je? Na prvú dôležitú otázku hostia reagovali pohotovo: „Stand-up je, keď si smiešny a máš pri tom mikrofón,“ prezradil Martin. Ján Gordulič ponúkol o niečo fundovanejšiu odpoveď: „Je to umenie, ktoré vzniklo pred dávnymi časmi v USA a venovali sa mu najprv ľudia, ktorí o ňom nič nevedeli. Neskôr sa rozšírilo do celého sveta a dnes prichádza aj do Prešova.

Tretie najväčšie mesto Slovenska bolo pre Silné reči ozajstným lákadlom. „Prišli sme sa pozrieť na dievčatá,“ odpovedá Jano. A túžba musela byť ozaj silná, keďže cesta neprebehla bez komplikácií – no do rádia dorazili, aj keď s malým meškaním. Na Donovaloch totiž v stredu snežilo a podľa jeho slov celý príbeh a komédia okolo dopravnej situácie sa začala už pred mesiacom, keď prezul pneumatiky.

Silné reči v Rádiu PaF (Foto: Rádio PaF)
Silné reči v Rádiu PaF (Foto: Rádio PaF)

Silné reči – stand-up comedy show vznikli približne pred siedmimi rokmi v Bratislave, kde sa postupne zoskupovali a zlepšovali v Nu Spirit klube. V rámci turné VyBeer sa von ich stihnete ešte práve v hlavnom meste, a to 25. apríla v Pube u Zeleného Stromu.

Avatar

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *