Lifestyle

Sing, sing, sing, everybody sing

Sprieva celá rodina (Foto: pixabay.com)

Hudba. Či už ako zmysel každodenného života, alebo ako kulisa života. Pre každého inak. A čo by to bola hudba bez spievania? Nebolo by to ono. Spev tam musí byť. Sú len dve možnosti, ako sa v nich môže spievať. Buď dobre, alebo zle. Ale to zvyčajne nie je naša vec, ak to nespievame my. Alebo spievame? Kto nespieva vôbec, nech dá ruku hore. A kde všade ľudia spievajú? Možností je veľa. Tu je niekoľko najčastejších miest, kde si ľudia spievajú.

Prvým, najznámejším a najlepším miestom na spievanie je sprcha či vaňa. Tie totiž ponúkajú jedinečnú príležitosť spievať do „mikrofónu“  a vystúpiť z pary ako rockové hviezdy. Zrazu vás čarovná miestnosť zvaná kúpeľňa prenesie na váš vlastný koncert. Za ten výkon, ktorý ste určite podali, by ste si zaslúžili cenu Grammy.

Rocková hviezda (Foto: giphy.com)

Druhé najčastejšie miesto je auto. Presnejšie spievanie počas šoférovania. Vtedy prekračujete svoje hranice. Cítite sa ako iný človek. Súčasť skupiny. Stačí, ak ide v rádiu vaša obľúbená pesnička, a hlasitosť sa automaticky zvyšuje tak, až to váš zadok núti skákať do rytmu každého basu. Vyžívate sa v každom jednom zvuku bubnov a snažíte sa čo najvernejšie napodobniť každú časť piesne. Často sa však stáva (hlavne ak šoférujete na frekventovanej ceste), že ostatní vodiči na vás „čumia”, pretože nemajú šajnu, o čo vám ide. A vy sa iba neprítomne bavíte.

Vždy to vyzerá čudne (Foto: giphy.com)

Tretie obľúbené miesto je kuchyňa. Tá by možno ani nebola taká lákavá, keby sa tam nevarilo. Totiž jedlo je prírodné afrodiziakum a výpary pri varení spôsobujú neprítomnosť rozumu a podľahnutie vlastným speváckym, hereckým a tanečným schopnostiam. Myslíte si, že nie? Schválne, nikdy ste nepočúvali hudbu v kuchyni? A bolo úplne jedno, aká pieseň hrala. Určite ste si aspoň pohmkali.

Hneď to ide samo (Foto: giphy.com)

Štvrtým sú obchodné domy a supermarkety. Poznáte to? Idete po obchode a zrazu začujete známu pieseň. Ak trafili vašu nôtu, ste istý. Začnete si spievať a vaša osobnosť sa zmení. Pospevujete si, pohmkávate si a máte lepšiu náladu. Hoci vyzeráte ako šibnutý, vám je to jedno, proste si spievate svoju pesničku.

Žeby ? (Foto: giphy.com)
Žeby? (Foto: giphy.com)
Tleskám, kabelka hezká... (Foto: giphy.com)
Tleskám, kabelka hezká… (Foto: giphy.com)

Piatym miestom je karaoke. Či už doma, alebo niekde v bare. V tomto prípade je to trošku riskantné. Pretože, ak ste sa nerozhodli spraviť si single (samotársku) karaoke párty, tak svoje spevácke znalosti určite ukážete aj svojim priateľom či rodine. Smutné je, že mnoho ľudí spieva karaoke zámerne zle. Pretože sa boja, že to nebude vtipné. Nebojte sa, ak sa nezasmejú na vás, zasmejete sa vy na nich.

Výborne (Foto: giphy.com)

Šiestym sú obývačky. Zvyčajne s telkou a reprákmi. Totiž vtedy je obývačka ako stvorená na váš súkromný muzikál „V obývačke tancované“. Ak by v tej chvíli v obývačke stál Steven Spielberg, tak vás berie všetkými desiatimi do svojho nového filmového trháku. Hviezdy na červenom koberci.

Čo k tomu dodať? (Foto: giphy.com)

A potom sú tu miesta, na ktorých musíte spievať. V študentskom prípade ide o miesta v škole a na internátoch. V škole sú to zvyčajne prednáškové a seminárne hodiny,  na ktorých sa študent snaží ohúriť vyučujúceho, aby získal čo najväčší počet bodov a mohol si dovoliť viac oddychu pri iných úlohách. Na internátoch sú to miesta s tou najlepšou akustikou. Top je chodba. Tá ponúka možnosť preniesť zvuk z jednej strany chodby na druhú stranu bez akýchkoľvek problémov. No širší záber má priestor na balkóne. Ten zasiahne väčšiu masu a ponúka nekonečné možnosti. A zábradlie sa často mení na loď Titanicu. Veď kto by si nevyskúšal slávnu scénu s vetrom vo vlasoch. Ale vedie hlavne naša slávna prešovská „Hviezda”, kde si zaspieval už asi každý.

Mňauuuu (Foto: giphy.com)
Zvíjame (Foto: giphy.com)
Aj selfie video musí byť (Foto: giphy.com)

A čo vaše miesta? Kde spievate najčastejšie vy? Alebo ste sa našli v jednom z týchto miest? Napíšte nám, kde si najčastejšie spievate vy a prečo?

Kristína Matijková

Som dievča, ktoré zaujíma móda, hudba a zábava (párty, kávičkové posedenia, intrákové "pokecy" a domáca pohoda pred telkou). Som typický "snílek", no som aj realistka a chcem poznať aj svet naokolo. Chcem vedieť všetko, proste som zvedavá žena. Lifestyle je môj svet, ale informovať ľudí o novinkách si tiež občas skúsim. Preto píšem o všetkom, čo by mohlo zaujímať nielen mňa, ale aj čitateľov Unipo Press. Ak ma chcete osloviť, reagujem na prezývku Tina/Tinka ;)