Spravodajstvo

Študenti mediálnych štúdií diskutovali s Patrikom Hermanom

(Foto: Marcel Mravec)

Vo štvrtok 6. apríla sa študenti mediálnych štúdií zúčastnili besedy s Patrikom Hermanom. V priestoroch audiovizuálneho štúdia na Filozofickej fakulte nielen diskutovali, ale aj spoločne riešili praktické úlohy z novinárskej praxe.

Patrik Herman nezabudol ani na OTA (Foto: Marcel Mravec)

Patrik Herman zavítal na Prešovskú univerzitu po prvýkrát. Počas besedy o žurnalistike viackrát zdôraznil, že je dôležité pracovať v študentských alebo regionálnych médiách už počas štúdia na univerzite: „Človek sa môže stať novinárom tým, že bude prispievať do univerzitného časopisu alebo do regionálnych médií a postupne sa vypracuje.  Možno raz sa mu splní aj ten veľký novinársky sen a bude mojím kolegom.“

Praktická časť besedy (Foto: Marcel Mravec)

Okrem zážitkov z praxe sa moderátor Televízie Markíza podelil aj o praktické skúsenosti z moderovania a natáčania reportáží. Patrik Herman pracuje v médiách už viac ako 20 rokov. „Mám prácu, ktorá ma neskutočne teší a ktorá má okamžitú spätnú väzbu. Našou prácou vieme meniť život ľudí k lepšiemu,“ povzbudil Herman budúcich novinárov.

Novinári (Foto: archív PH)
Novinári pokope (Foto: archív PH)

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)