Spravodajstvo

Študentské médiá PU ukázali svoje fungovanie žiakom z Moldavy nad Bodvou

(Foto: Unipo Press)

Zaujímajú sa o svet médií a na svojej škole si založili vlastnú televíziu. Reč je o žiakoch z Gymnázia Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou, ktorí sa v stredu 14. marca prišli pozrieť, ako fungujú médiá na pôde Prešovskej univerzity. Redaktori z Unipo Pressu, študenti pôsobiaci v TV Mediálka či Rádiu PaF si pre nich pripravili bohatý program, počas ktorého si mohli aj sami vyskúšať prácu vo vysokoškolských médiách.

Na úvod druhého ročníka exkurzie žiakov privítal Michal Bočák, vedúci Katedry komunikačných a mediálnych štúdií. Po úvodnom slove nasledovala krátka diskusia, počas ktorej študenti z gymnázia dostali spätnú väzbu od vyučujúcich mediálnych štúdií ohľadom fungovania ich vlastnej študentskej G-vízie, ktorú založili len v decembri 2017, ale postupne si získava priazeň celého gymnázia.

Redaktori Unipo Press si pre študentov pripravili praktickú úlohu, ktorá ich vyhnala na chodby školy (Foto: Unipo Press)
Redaktori Unipo Pressu si pre študentov pripravili praktickú úlohu, ktorá ich vyhnala do chodieb školy (Foto: Unipo Press)

Za všetkým stál študent mediálnych štúdií

Michal Soroka je momentálne v končiacom ročníku magisterského stupňa a sám vyučuje mediálne zamerané predmety na Gymnáziu Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou. Práve on bol iniciátorom tejto exkurzie. „Patrí mu za to osobitná vďaka, rovnako ako aj redakčným tímom našich médií, ktoré pripravili pestrý program,“ povedal pre Unipo Press Michal Bočák. Zároveň dodal, že na exkurzii sa mu páčila novinka v podobe hodnotenia sľubne sa rozvíjajúcej G-vízie.

Práca v študentských médiách im môže pomôcť na prijímačkách

Po vyše troch hodinách aktivít na záver nechýbalo ani ich vyhodnotenie. Vďaka študentom, ktorí sa zúčastnili na exkurzii, vnikol napr. aj článok Unipo odpovedá špeciál alebo príspevky v Rádiu PaF či Televízii Mediálka. „Máme radosť z toho, že samy stredné školy ponúkajú čoraz viac možností praktickej práce v médiách. Okrem iného aj preto, že za ňu možno získať body v rámci prijímacej skúšky na mediálne štúdiá,“ uzavrel pre Unipo Press Michal Bočák.

Za redakciu nášho online magazínu veríme, že sa študentom exkurzia páčila, a tešíme sa na stretnutie opäť o rok. 🙂

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim na Unipo Presse. O to viac ich poteší Vaša spätná väzba. :)