Kultúra

Súťaž o dva voľné vstupy na Talkshow Prešov

Zisti, akú spojitosť s Prešovom majú hostia talk show (Foto: Hugo Činčala)

Zapoj sa do súťaže o dva voľné vstupy na Talkshow Prešov, ktorá je už za rohom. V pondelok 23. apríla sa v klube Encore o 20.00 stretnú traja zaujímaví hostia. Ako sa môžeš zapojiť do súťaže a koho môžeš vidieť, si prečítaš nižšie.

Kto budú hostia?

Ján Štovka vyštudoval hudobnú výchovu a etiku na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity, neskôr v Prahe absolvoval školu fotenia (IDIF Praha). Je držiteľom najvyššieho európskeho titulu pre profesionálnych fotografov, ktorý udeľuje The Federation of European Photographers (FEP), podpredseda Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky (APFSR) a je vyznamenaný množstvom prestížnych svetových ocenení. Práce má publikované v Európe, Amerike, Austrálii a Ázii. Prednáša na medzinárodných fotografických fórach.

Venuje sa prevažne, komerčnej, divadelnej, portrétnej a krajinárskej fotografii (Foto: FB Ján Štovka)
Venuje sa prevažne komerčnej, divadelnej, portrétnej a krajinárskej fotografii (Foto: FB Ján Štovka)

Kto má rád ľudové tance a folklórnu hudbu, príde si na svoje. Jedným z pozvaných je aj Jozef Karahuta, člen umeleckej rady folklórneho súboru Šarišan. Už od roku 1967 reprezentujú folklórne tradície regiónov východného Slovenska ako sú Šariš, Zemplín, Spiš a Abov. Pôsobia už päťdesiat rokov, získali mnoho ocenení a navštívili tridsaťdva štátov. Ak ste neboli ešte na ich vystúpení, mohli ste ich vidieť aj v relácii Chart show. Zaspievali tam známy hit v šarištine od kapely Tublatanka Dnes mám rande so svojím mestom.

(Foto: FB Milan Krupčík photo)
Môžete ho vidieť aj na vystúpeniach (Foto: FB Milan Krupčík photo)

Do tretice prídu Laura Martinková a Michaela Šlosárová. Spolu porozprávajú o svojom ekologickom nápade založiť prvý bezobalový obchod v meste Prešov. Tým podporia minimálny dopad na naše životné prostredie. Už žiadne mikroténové vrecúška a jednorázové plastové obaly, ktoré nájdeme v každom supermarkete. Takéto obchody sa čím ďalej tým viac rozširujú aj na Slovensku.

Takúto pozvánku nájdeš na facebooku talkshow (Foto: FB Talkshow Prešov)

Ako sa môžem zapojiť do súťaže?

• choď na facebookovú stránku Unipo Pressu
  • daj LIKE na tento článok
  • do komentára pod článok označ kamoša, ktorý pôjde s tebou
  • žrebujeme v pondelok  23. apríla
  • výhercu oznámime v komentároch
  • výherca bude zapísaný na guest liste pri vstupe a lístky bude mať na svoje meno

Držíme ti palce! 🙂

Nezabudni kliknúť aj na novú webovú stránku Talk show Prešov, kde si môžeš pozrieť všetky záznamy z podujatí, vidieť ich novinky a rezervovať si miesto na sedenie.

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.