Lifestyle

„Tebe verím, ale im nie”: slovník žiarlivej polovičky

Pozrel si sa na ňu? (Foto: pexels.com)

Keďže nie som idealista, predpokladám, že každý sa už stretol s pojmom žiarlivosť. Minimálne v telenovelách, kde funguje spolu s intrigami, závisťou a hlavne romantikou. Nanešťastie, treba si priznať, že nejde len o vymyslené príbehy.

Ak by ktosi naozaj žil v rozprávke, mám niekoľko definícií žiarlivosti: Ladies first, podľa slovníka žien ide o chorobu postihujúcu škaredých mužov s peknými ženami, ktorí sa obávajú samoty. Slovník mužov žiarlivosť definuje ako sympatickú vlastnosť žien, ktoré si uvedomujú, akého mača a alfa-samca pri sebe majú. Detský slovník uvádza aj príklad: „To je moje lego! A mama má len jedno bábo – mňa!“ Toľko ukážka. Vo fáze žiarlivosti prichádza niekoľko koncových poznámok, ktoré obsahujú slovo „rozchod“ vo všetkých jeho podobách. Potom prídu na rad vety, ktoré si, verte či neverte, zapamätáte.

Poďme hneď na prvú častú vetu: „To, že si sa ty rozišiel so mnou, neznamená, že som sa ja rozišla s tebou.“ Ak náhodou neviete, vzťah je skutočne zväzok dvoch ľudí, ktorí sa na jeho ukončení musia dohodnúť. Vzájomne. Musia súhlasiť obaja, inak rozchod nefunguje. Ako to vyzerá dnes na facebooku? Jeden má status „single“, druhý „je to komplikované“. Ako tomu zabrániť? Ktovie, možno svet jedného dňa dospeje k niečomu ako predvzťahové zmluvy, ktoré sa budú podpisovať a spisovať ešte pred uzavretím vzťahu, aby bolo všetko ujasnené aj po jeho ukončení.

Na zlepenie srdca nestačí jeden (Foto: pexels.com)

Ďalším obsahom žiarlivostných scén bývajú vety: „Cesta domov ti trvala 10 minút, ale google ukazuje iba 9. S kým si bol? Podviedol si ma! Ako sa volá? Poznám ju? Je krajšia ako ja? Takže chceš povedať, že som tučná??!“ A už je oheň na streche a ja vám radím, milí muži, neprilievajte doň olej za žiadnu cenu, lebo vyhrabať sa z neskorého príchodu môže byť závažný problém, ktorý zvyčajne trvá dlhšie, než by ste čakali.

Nabudúce ani o minútu dlhšie (Foto: pexels.com)

V dobe sociálnych sietí nemôžeme zabúdať na: „Že aké mám heslo? Moje meno a tvoje priezvisko. Čo? Svadbu? Nie, nie, čosi, veď ja len tak si to… predstavujem. Mám už nacvičený aj podpis… Hej, no a vieš, vybrala som si už aj šaty a… Pozvala som niekoľko tvojich známych, rodinu, našich… V sobotu sa berieme! Láska, nie je to super? Rozprávkovééé! 🙂

Svoji, navždy (Foto: pexels.com)

Ako často si treba vo vzťahu vyznávať lásku a v akých časových intervaloch? To by nám tiež najlepšie povedali žiarlivé polovičky. „Už si mi 5 minút nepovedal, že ma miluješ. Ako to mám teraz podľa teba brať? Rozchádzaš sa so mnou? Už ti nie som dosť dobrá? Ako sa volá?! Je krajšia ako ja? Vedela som, že sa ti už nepáčim… Ale ty si na vine! Nekupuj mi čokoládu, ak nechceš, aby som bola tučná.“ Potom slzy, plač, vreckovky, váha, plač, opäť váha, meter, zrkadlo, telefonát kaderníčke. Vysvetľujte si to následne, koľko chcete, ja vám držím palce a veľa šťastia, ak si ten nový účes ani nevšimnete.

Uvedené výpovede, samozrejme, neplatia len na ženy, ale aj na vás, milí muži (azda až na tú kaderníčku). Odhliadnuc od rodu, možno ste sa už stretli s tým, že ak ste svojej polovičke nedvihli mobil, v momente po prvom pokuse obvolala všetkých vašich známych, aby zistila, čo je vo veci, či vás neunieslo UFO, či ste sa neprepadli pod zem, lebo toto všetko sa stáva. Najdôležitejšie tu je však to, či ste po ceste nestretli nejakého fešáka alebo sexy ženu. Ide o neodpustiteľné prípady, dávajte si preto pozor na 3 veci: (1) na cudzích pekných ľudí, (2) na hodnotenie, že sú pekní a (3) na priznanie, že náhodou nie sú cudzí.

Simona Lazorová

Možnosť niečo vám napísať sa mi spája s lifestylom a hlavne módou. Pozrite
sa preto spolu so mnou na všetko, čo práve letí.